görüntülenen ilk kara delik

bugün tüm dünyada eş zamanlı olarak bilim insanları tarafından açıklanacak gizemli bilgi, galaksimizde bulunan kara delik ile ilgili yapılacak olan açıklamadır.


yayınlanacak fotograftan sonrası ve öncesi diye ayrılacak zaman diyorlar, oldukça iddialı demeçler, bakalım bizleri neler bekliyor bu açıklamalar sonrasında.
bu zamana kadar varsayımdı ama kanıtlandı, çapı 100 milyar km.
an itibarı ile canlı yayın aşağıdaki linkten izlenebilir :
canlı yayın
Az önce izlediğim canlı yayın, acaip heyecanlandım. Olay ufku ateş şeklinde idi. Eve gidince tekrarını izleyeceğim çünkü şuan yayın devam ediyor ve internet paketim çok az.

Edit: M87 adlı galaksinin merkezindeki süper kütleli karadelik imiş. 53.5 milyon ışık yılı uzakta ve tahmin edilen en büyük karadelik imiş.
einstein’ın yıllar önce söylediği şeyin ilk görüntüsü olması açısından oldukça önemli bir keşiftir. sonrası daha da heyecan verici.
Sadece gördüklerine inananların en son inandığı şeydir.
insanlık tarihinde bir ilk, mucizevi bir şey. çok büyük bir heyecanla izledim. tekrar izleyeceğim ve konu ile ilgili yıllardır topladıkları ve o esnada edinilen bilgileri, toplanan verileri yayınlamalarını dört gözle bekleyeceğim.

tüm kötü şeylere rağmen bilimde çok güzel şeyler oluyor bu sıralar, kafanızı kaldırın
yayımlanan kara delik m87 galaksisine aitti. neden samanyolu galaksisine ait bir kara delik fotoğrafı yayımlanmadığı sorulduğunda uzmanlar samanyolu galaksisindeki kara deliğin 1000 kat daha yakın olmasına rağmen 1000 kat daha küçük ve daha hızlı olduğunu ve bu yüzden ellerindeki tüm imkanları kolay olanı görüntülemeye harcadıklarını söylediler.