gezgin sözlük'e kaliteli yazar kitlesi çekmek

daha kaliteli ve özgün başlıklar açarak onları üste taşımalıyız.

ekşi sözlükteki 'gezgin sözlük' başlığı incelenip eleştiriler değerlendirilmeli.

yazarlardan özel mesaj yoluyla beklentileri sorularak öğrenilip bu beklentileri karşılayacak yenilikler yapılmalı.

eskiden yazan artık yazmayan kaliteli yazarlar tespit edilip mail yoluyla yenilikler tanıtılması.

facebook gruplarında iyi yardımlaşmalar ve yazışmalar sağlayan grup üyeleri sözlüğe direk olarak davet edilip, onurlandırılmalı ve gelir gelmez şevkle yazmaya başlamaları sağlanmalı.

fenomen gezginlerin başlıkları o fenomene gönderilerek instagram sayfalarında sözlükten bahsetmeleri sağlanmalı.

moderatorler yeni açılan başlıkları daha hızlı kontrol edip düzeltmeleri yapmalı.

özel günler, ülke gündemi gibi konularda usta yazarların köşe yazılarının toplandığı ve versus yöntemiyle değerlendirmeye alındığı bir gündem başlığı her gün açılmalı.

her güne bir popüler gezgin tanıtılıp, haklarında açılan başlığa sosyal medya hesapları konulmali ve gezginlerin de bloglarını bu başlık altından paylaşmaları sağlanmalı .

bunlar nacizane önerilerimdir. eklenebilir çıkartılabilir. hiç sallanmaya da bilir. biz eksi sözlükten de devam edebiliriz.
Mobil uygulaması geliştirilmesinin şart olduğunu düşündüğüm ardından ise sosyal medya gruplarında aktif insanları çekmek için sözlüğün paylaşılması gerektiğini ve küçük videocuklarla sözlüğün belirli başlı kurallarını kişilere zorla izleterek kaliteden ödün vermeden kalabalıklaşacağına inandığım platform. 3-5 avuç insan kaldık ama inancım tam. Eski günlere göre daha da güçleneceğiz. #yalnızdeğilsinsözlük
Reklam. Gezginsözlük'ten interrail türkiye grubundaki arkadaşların çoğunun haberi bile yoktur eminim. Başka bir başlıkta daha yazmıştım, grubun ana yöneticilerinin ve Besto'nun (eğer sözlüğü yaşatmak istiyorlar ise) sayfalardan buraya yönlendirme yapmaları gerekiyor.
Gezginsözlük yönetimi çok meşgul oldukları için işbu oluşumun gelişmesi adına bir süredir çaba sarf edemiyorlar. Şahsi düşüncem şu an için en büyük problemin bu olması.