geforce now

GeForce Now, Nvidia tarafından sunulan bir bulut oyun servisi. Uzaktaki güçlü donanıma sahip bir bilgisayarın hızlı internet bağlantısıyla yönlendirilmesi ve bilgisayardan gelen görüntünün oyuncuya aktarılması prensibiyle çalışıyor.

yani iyi bir bilgisayarınız yoksa bile iyi internetiniz varsa, yüksek donanım isteyen oyunları oynayabiliyorsunuz bu servise aylık ücret ödeyerek. daha önce google, stadia isimli aynı işlevi gören bir servisi kullanıma açmıştı.

15 Mart 2021 tarihinden itibaren, Türkiye sunucuları üzerinden herkese açık şekilde hizmet vermeye başlayacak GeForce Now'ın fiyatı ise aylık 74.90 ve 3 aylık abonelik için 149.90 olacakmış.
Türkiye'de büyükşehirler hariç kullanımı pek mümkün gözükmeyen sistem. 5-6 megabit internet hızıyla destanlar yazan türk Telekom'la imkansız.
turkcell ile ortak yapılan stream oyun servisi. bandwith ve serverları türkiye'de olacak şekilde olduğundan düşük net problemi pek yaratmamış olandır. beta kullanıcıları memnun kalmış. tek problem fiyatının biraz pahalı olduğunu düşünmekteyim.