gazimağusa

Gazimağusa ya da Mağusa, Kıbrıs Adası'nda bir liman kenti. Mağusa, Akdeniz'in en fazla güçlendirilmiş limanlarından biridir.
Gazimağusa gerçekten de muhteşemdir. Kalesi olsun, Kapalı Maraş olsun tam bir yakın zaman tarihini anlatan eserler vardır. Gidip görün, palm beachte denize girin. Türkiyeli Türk sayısı çok fazladır, pek bulaşmayın.
Görülmesi gereken tarihi yerlere ve sahillere sahip şehirdir. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi hem coğrafyası hem de genel yapısı itibarı ile Girne ve Lefkoşa'ya göre bayağı geride kalıyor diyebilirim. Kapalımaraş çok büyük bir deneyim olacakken ziyarete kapalı olması çok büyük bir kayıp. Türkiye ve Birleşmiş Milletler askerlerinin kontrolündeki "yasak şehri" görmeden dönmek üzücü olabiliyor.
sahili muhteşem,kendisi diğer ada şehirlerine göre bence kötü ada şehri. yanarım yanarım kapalı maraşın tümünü gezemedim (gezdirmediler) ona yanarım. çok merak ediyorum a dostlar
sahili o kadar berrak ki kıyıda yüzen balıkları rahatlıkla görüyorsunuz. maraş bölgesinin haline üzülmemek elde değil. resmen bir serveti mahvetmişler.
Askeri ailelerin kalması için kapalı Maraş adlı bölgesi vardır 2 yıl orda kalmıştım 4 5 bina dışındakiler yıkım döküktü ama evimiz sahilinde dibindeydi