facebook

amerikadaki bir kac universiteyi yonja misali kaynastiran bir web sitesi.
http://www.thefacebook.com/
Eskiden fotoğraf, şarkı paylaşırken, şimdi sadece gruplarda gönderi açtığım ve tanımadığım insanlarla tanıdıklarımdan daha fazla iletişimde bulunduğum küresel bir sanal ortam.
ülkemizde (bkz: interrail türkiye) gibi bir oluşumun ortaya çıkmasına olanak sağlamış sosyal medya platformlarından birisidir. ayrıca birçok akademik çalışmaya konu olmuş son yılların en yaratıcı fikirlerindendir. 2017 itibariyle 2 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunmaktadır. gerek ekonomik büyüklük olarak gerekse bir çok alanda yapmış oldukları ar-ge harcamalarıyla gelecekte bir çok teknolojik gelişmenin mimarlarını bünyesinde barındıran amerikan menşei bir şirkettir. (bkz: mark zuckerberg)
Şimdileri akrabalar tarafından istila edilen sosyal medya aracı
Gitgide tükettiğimiz bir sosyal ağ daha. Bitmez dedik bitiyor.
Ana baba yerine dönüştükten sonra sırf Rail gruplarında bunlunabilmek için hesaplarımızı dondurmadığımız sosyal ağ.
forumların yok olmasındaki en büyük etkiyi yaratan sosyal medya oluşumu
Sahsen kendim Kapatip bağımı kopardim.. ama internette çığır açan hernedense daha once benzerleri yapilmasina ragmen bu kadar tutmamıştı, sonrasinda yapilan benzerler zaten tutmadi ancak birçok yeni siteye fikir babalığı yapmıştır..
Yanlış kullanımlarıyla birçok ailenin yıkılmasına neden olurken en az bi okadarinin da kurulmasinda rol oynamisligi vardir..
En son okey oynayan amcalar dayılar istila etmese iyiydi..
Eski tadı olmayan, sahte profillerin istilasına uğramış bir sosyal medya aracıdır. Gelecekte başarılı işlere imza atacağına inandığım kişiler tarafından yönetilmektedir.