estonya

/ 2
Estonya Baltık ülkelerinin Finlandiya ve Rusya tarafında olanıdır. Baltık ve İskandinav kültürlerinin karışımı bir kültüre sahiptir. Dijitalleşme ve teknolojide en ileri Avrupa ülkelerinden biridir. Skype Estonya'da geliştirilmiştir.
başkenti tallinn, para birimi euro, kara komşuları letonya ve rusya, deniz komşusu finlandiya olan baltık denizi ülkesi. teknoloji ve bilgisayar bilimlerinde avrupa’nın hatta dünyanın en önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır. yakın dönemde bitcoin benzeri ve estcoin adında bir sanal para birimi için çalışmalar başlatılmıştır. ayrıca vergi muafiyetinden faydalanmak isteyen girişimciler için mulakatla sonuçlandırdıkları bir e-vatandaşlık sistemleri bulunmaktadır. bu vatandaşlık sistemi size şirket yönetimi ile ilgili hakları tanımakta, ülkeye giriş - çıkış, oturum, çalışma gibi izinleri tanımamaktadır.
Özellikle teknoloji ve yazılım üzerine beyin göçü almayı kalkınma planı olarak uygulayan ülke.

yazılım ve bilişim teknolojileri üzerine yurtdışı kariyer yapmak isteyenler workinestonia.com adresini inceleyebilir.
Başkenti Tallinn’de gezilebilecek yerler:
Raekoja plats - 1322de yapilmis, old town merkezi
Alexander Nevsky Katedrali -1900lerde yapiliyor, rus mimarisi
Kiek in de Kök - ortacag kulesi, 1475
St Olaf kilisesi -1200lerde yapilmis, 124m (238 basamak) ve sehrin simgesi
apteek - 1422, en eski eczane

Old towna girdikten sonra buz pateni tarafından değil arkadan, gözetleme kuleleri civarından ilerlerseniz çok güzel duvar yazılarına rastlarsınız. estonya - medmech-aaOs1
Sanki her sene en az 10 defa futbol maçı yaptığımız milli takım.
Duyduğuma göre Avrupa'da en iyi "Old Town" a ev sahipliği yapan, ziyaret edilecekler listemde en üst sıralarda yer alan ülke.
Ziyaret etmesi keyifli baltık ülkelerinden biridir. Başkenti tallinn ve nüfusu 1.400.000 civarındadır. Nüfusun %25’ini rusların oluşturması da ilginç bir detaydır.
1940-1941 yılları arasında sovyet egemenliğinde, 1941–1944 yıllarında Nazi egemenliğinde kaldıktan sonra
20 Ağustos 1991‘de bağımsızlığını ilan etmiştir. Telefon kodu +372’dir.

Estonya bayrağı;

estonya - estonya-B4a7h
/ 2