erkek çalışsın kadın evde çocuğunu büyütsün

bir hülya avşar beyanı. kendi sunduğu sohbet programına konuk olan mehmet aslantuğ'a söylemiştir. ve tabi beraberinde biz, milyonlara da. kendisini izleyen, beğenen, takip eden kadın ve geleceğin kadınlarına da muazzam bir rol modellik ettiğini kanıtamıştır bu beyanla(!). günümüz kadınlarının üretimdeki yerini yok saymakla kalmıyor aynı zamanda aile içi dinamiklere de bariz şekilde bir sınıflandırma yaratıyor bu sözleriyle. benzeri tv programları ve kuruluşları da bu olguları her geçen gün cansuyu olmaya devam ediyor.
söyleye söyleye dilimizde tüy bitti, bu toplumda kadının yerini ve değerini en birinci olarak kendi kadınlarımız belirliyor! bu tip düşüncelerle onlar gölgeliyorlar. umarım bu yaptığı sadece ona dikte edilmiş sözlerin tekrarlanmasıdır, umarım kendisi böyle aptalca bir zihinle bunca sene yüzlerce insanı zehirlememiştir.
biraz doğru benim hayattaki bakışım nasıl derseniz evet eşim sadece evde çocuğumuzu büyütmüyecek ona hayata hazırlayacak 3 yaşında müzik ve yüzme kurslarına götürecek gözlemlerde bulunacak analiz oluşturacak ona görede gerekenleri yapacak gece yatmadan önce anne yada baba çocuğuna hikaye okuyacak sonra bak bakalım o çocuk büdüğünde ülke için hayırlı bir insan olur.