erasmus

/ 13
Üniversite yıllarında not ortalamasının ve erasmus için girilen ingilizce sınavının belirli bir oranından alınan puan ile başvurulan, yarı dönem veya tam dönem bir avrupa ülkesinde okuduğunuz bölümü okumaya yarayan, üniversitenin anlaşma yaptığı erasmus kurumlarına göre değişiklik gösteren çoğu zaman içinde italya, polonya, almanya gibi ülkeleri barındıran üniversiteler olan, erasmus kazanıldığında gidilen yerin ekonomik durumuna göre devlet tarafından hibe verilen, sosyalleşmek, farklı kültürleri tanımak, yabancı dili geliştirmek için mükemmel olan, gezmek için sağlam bir araç olan ve çoğu üniversite öğrencisinin hayali olan efsanevi program.
yapmak istediğim program. bazen beklentiler çok yüksek olduğu için gidilen ülke ve şehir, beklentileri karşılayamayabiliyor. öğrenci partileri yaranıza merhem olabilir
her öğrencinin muhakkak yapması gereken öğrenci değişim programı.
Boşuna demiyorlar once Erasmus always Erasmus.
Türkiyedeki gezme ve yurtdışına çıkma kültürüne katkıları tartışılamayacak kadar büyük.Gidip geleni tutabilene aşk olsun :)
İngilizce öğretmenliği okurken herkesin istemesi, herkesin sınavdan yüksek puan alması sonucunda notlara göre öğrenci gönderilen ve genelde başvuranların ganolarının 3.50 ve üzeri olması sonucunda yalnızca 3.90-4.00 arası ganolu arkadaşların gittiği, benim 3.60 gano ile gidemediğim, herkesin kolay bir şey sanıp gitseydin ya dediği program.
türk gençliğini avrupa ile buluşmasına aracı olmuş ve olmakta olan oldukça faydalı organizasyon.

gittiğiniz üniversiteye ve bölümüne oldukça farklılık gösterir. kimi fakülte 1 kişi gönderir kimisinin 20 kontenjanı vardır dolduramaz.

okuduğunuz fakültede ki erasmus koordinatörünün vizyonu bu bakımdan baya önemlidir.
2011 yılında Finlandiya'da yaptığım program. Avrupa Fonundan verilen paranın ilk taksidini gitmeden alabilirsen çok şanslısın demektir. Kısacası gitmeden önce verilecek olan hibeye güvenmemek ve hazırlığı tüm parayı gelince alacak gibi yapmak gerekir.
gidemediğim hadise. ben ettim siz etmeyin elinizdeki bu fırsatı kaçırmayın gençler.
"gitsem mi" diye bir şüphe içerisinde kaldığım günler için bile pişman olduğum programdır.
erasmus'un tek kötü yanı dönüşüdür. 16 temmuz'dan beri post-erasmus depresyonumu yaşamaktayım.

portekiz'de yaptım ve bilgi almak isteyenlere yardımcı olabilirim.
/ 13