enjoy i'm vaccinated

her gün bir yeni delilik ülkesinde sıradanlaşan halkla dalga geçmelerden biridir. turizm ve kültür bakanlığı tarafından yayınlanan reklam videosunda çalışanların yüzüne taktığı maskede yazan ''enjoy i'm vaccinated'' yazısına gelen tepkiler üzerine video hemen sümenaltı edildi.
en son hitler yahudileri damgalıyordu böyle ve sonra olaylar gelişti...
bu video yayınlanmadan önce büyük ihtimalle en az müsteşar seviyesinde izlenilip onaylanmıştır. kendi milletini bu kadar aşağılayan devlet adamlarına yazıklar olsun.
aziz nesin haklılık oranının düşmesi hadisesi aslında. bence %60 az oran çünkü...
insanlık ayıbı bir reklam projesidir. kaldırıldı, ama o sırada cukkayı alan götürdü. diyarbakırdaki heykeller de böyle oldu, çizgi film reklam da.
Hani bu ülkede yaşayan akıllı insanlar tarafından sürekli dillendirilen bir şey var ya; liyakat. İşte bu kelimenin ve karşılığını doldurabilen insanların gerekli makamlarda olmasının ne kadar fazla önem arz ettiğinin kanıtı oldu bu kampanya! Eskilerin bir lafı vardır damgalı eşek derler zavallı turizm çalışanlarını böyle damgalı eşek gibi dolaştıracaklardı turistlerin içinde. Muhakkak buna sebep olanların kulağı çekilmiştir ama demokratik ve şeffaf bir ülke olmadığımız için sebep olan kimdi, onayı kim verdi hiçbir zaman bilemeyeceğiz. Yazık bu ülkenin insanlarına, sessizce biat etmeye alıştırıldık maalesef..
kulağa aşılıdır küpesi takılsa daha az aşağılayıcı olurdu