emrah serbes

/ 2
81 yalova doğumlu yeni dönem yeraltı edebiyatının ünlü yazarlarından biridir. (bkz: behzat ç) efsanesinin de yazarıdır aynı zamanda. Bir çok kitap kaleme alan yazar bir çok dergide yazarlık yapmış olup halen (bkz: kafa) dergisinde aktif olarak yazmaktadır.
bir yazar gelip 3 kelimeyle sadece katil diyorsa, ya o yazar cümle kurmaktan acizdir yada politik görüşünden dolayı o cümleyi yazmıştır.
alkol alıp, trafiğe çıkıyor ve bu yaptığınla 3 cana mal oluyorsan; adi şerefsiz bir katilsindir.

kalemi kuvvetli olabilir, fakat insanlığı, o yazısından bahsettiği vicdan noktasında lige tutunmaya çalışan Siirt Jetpa kadar zayıf olduğunu yazdığı senaryo ile gösterdi.
insalığına, yazarlığına daha pek çok özelliğine bir şey diyemem zira hepsi görecelidir...

ama sen gelip bir kaza yapacaksın, önce kaçarak adaleti yanıltacaksın sonra çıkıp vicdan falan deyip teslim olcaksın, adliyeye götürülürken bir güzel artislik yapacaksın, sonra da burada iyi insandı, yazardı falan demeye benim midem kaldırmıyor. benim gözümde korkak,acımasız,hain bir katildir.

suçu üstlenen şahıs içinde aynı şeyleri düşünüyorum. kamuoyuna açıklasınlar ismini resmini böyle aşşağılık bir planın nasıl parçası olduğunu hayatını kaybedenlerin ailelerine bir anlatsın bakalım.
yıllar önce gördüğüm bir duvar yazısı bugünlerde çok daha anlamlı bir hale gelmiştir.
"vicdanlar tutsak, Emrah Serbes"
eskiden severdim. ama öğrendik ki yalancı bir katilmiş, sonradan çıkıp itiraf etmesi malesef onu yalan bir katil olmaktan kurtarmıyor.
Deliduman adlı kitabın yazarıdır. şu ana kadar 270. sayfaya yaklaştığım ve beğenmediğim kitap. ortamlarda emrah serbes abi yaa diye bahsedilen ve okuduktan sonra aslında keşke hiç başlamasaydım dedirten kitap. sırf bitirmek için okuyorum bakalım sonunu nereye bağlayacak çok merak ediyorum.

gereksiz yere küfür içerir ve sırf bir yerlere zorlama bir şekilde dokundurmak için çoğu zaman hikaye alakasız yerlere gidiyor. arabesk her zaman satar mantığıyla bolca kullanılmış kitapta.
yazarligini hicbir zaman alkislamadigim , edebiyat dunyasinda "bence" yok olan biri. benim gibi dusunen bir ton insanin hayatina feci bir gerceklikle giren bu adam, alkollu arac kullanarak insanlarin ölümüne sebep oldu. vicdan ve utanc duygusuyla ezilmek bir yana , hala "emrah serbesligi de yazarligi da batsin" seklinde egosantrik soylemler, emrah serbes vurgusu, sonunda t yok iticiligi.. bence kendisi artik disardakileri rahat biraksin da hem o aileden kalanlar ofkesini, uzuntusunu , yasini yasasin hem de biz toplum olarak alkollu isledigi cinayete ragmen kendini hala "üst insan" zanneden su adami bi hazmedelim.. bu ulkenin "yazar"i isledigi cinayete ragmen hala benlik algisini bir kenara birakip vicdaniyla basbasa kalmiyorsa, kendini populer ortamdan cekemiyorsa, ve biz toplum olarak bu adami silip atmiyorsak , bu toplum bu cinayetlere daha fazla gebedir zannimca..
/ 2