eminem

Gelmiş geçmiş en iyi rapper (nesquikin içindeki süt)
Rap god şarkısını mamını mamını mikrofon show şeklinde okumaya çalıştığım saantçı
tanım. Gerçek adı marshall mathers olan müzik hayatına m&m (emenem) takma adıyla başlayan ancak sonrasında söyleniş kolaylığı açısından eminem takma ismini kullanmaya devam eden, dünya çapında gelmiş geçmiş en çok tanınan rap müzik sanatçılarından birisi olarak kabul edebileceğimiz, amerikalı müzisyen, yapımcı ve aktör.
marshall bruce mathers m&m lakabıyla başlıyan sonradan bunları modifiye edip eminem lakabını kullanmaya başlamıştır kelime haznesi çok geniştir lisede arkadaşlar ona şair diye seslenir bipolar hastasıdır bir zamanlar kötü yanı slim shady ile karşımıza çıkmıştır müzisyen aktör yapımcıdır hayatında çok zorluklar vardır annesi ve eşi yüzünden kadınlardan nefret eder dünyadaki tek önemli kişi ona göre hailie jade scott'dur kendisi kızıdır her şeyden daha çok ona önem verir ve onu sever çoğu şarkısında ondan bahseder yani demek oluyor ki hailie jade scott çok şanslı bir kızdır çoğumuzun bildiği 8 mile filmi hayatını anlatmaktadır demem o ki
Dünyadaki gelmiş geçmiş en iyi rapper'dır
slim shady zamanları hep kalbimin ayrı bir yerinde olsa da yaş aldıkça sözlerinin daha da olgunlaşması ve sivrilmesi epey hoşuma gidiyor.
bundan bir 50 yıl sonra bile adı iyi hatırlanacak rapçi.
kendisine kadar rap yapan beyazlar ciddiye alınmazdı. bu algıyı değiştirmesi bile çok önemli.
(bkz: never enough) en iyi şarkılarından yalnızca biri olan (bkz: dr. dre) ile de bir çok parçası bulunan rap god.
dünya rap müzik tarihinin en başarılı ve sansasyonel isimlerinden birisidir. Bence en az dr.dre, tupac kadar değerlidir. Hoş son dönemlerde çok magazinsel olsa da bir dönem yaşatmıştır.