elektrikli araç alımlarında ötv'yi 4 kat artırmak

cevaplanabilir entry
başlığın tam hali "bir gün öncesinde saray'ın bahçesinde elektrikli otobüs ile gezinti sırasında elektrikli araçlar sektörün geleceği diye demeç veren iktidar partisinin ve ülkenin başkanının ertesi gün hiç bir şey olmamış gibi elektrikli araçlarda özel tüketim vergisini 4 kat artırması" olacaktı. (bu kadar uzun başlık da çüş deve olurdu zaten)

türkiye'ye özgü bir durumdur, "bu topraklarda vergi yetişir" anlayışı bu düşüncenin temel pirensibini oluşturur. ülkede gelecek görüyor musunuz sorusuna olumlu cevap vermeyi maalesef imkansız hale getirmektedir.

genel anlamda elektrikli araca binmek lüks müdür değil midir inanın bilmiyorum. kyoto protokolüne göre 5 km altında olan her mesafeye yürüyerek gidilmesi salık verilirken bizim milletin bugün her yere şahsi araç ile gitmesi gerçeği bir köşede dursun, elektrikli araç da alsanız gelecekte de terinizin son damlasına kadar vergiye çalışacaksınız mesajı verildiği aşikardır.

son söz: ülkemi seviyorum fakat ülkeme inanmıyorum. bunu bana hissettirenler utansın.
daha ucuz şekilde araç kullanmak, iklim değişikliğini önlemek, akaryakıt kullanımını azaltmak için geliştirilen bu teknolojileri yine ülkemiz teğet geçecek gibi görünüyor. çoğu insan yine avrupa'da orta düzey gelirli bir insanın binebildiği bu araçları alamayacak. alanlar üzerinden ise böyle ''kısa günün kârı'' mantığıyla nereye kadar devam edebilecekler merak içerisinde izlemekteyim.
Ee devlet verdiği alım garantilerini nasıl tutturacak sizde yani ne biçim sorular soruyorsunuz arkadaşım ya

tanım: orama değil burama vergi zammı