ekşi sözlük'ün iktidar partisine yanaşması

bu tamamen bir gözlemdir, doğru olabileceği gibi yanlış da olabilir. 10 seneyi aşkın bir süredir sıkı bir ekşi sözlük okuyucusuyumdur. 4-5 sene önceki entry'leri hatırlayınca son aylarda o kadar netleşti ki, iktidar partisine karşı yazılan eleştirel entry'ler sansürleniyor hissine kapılıyorum. zaten geçenlerde bir entry'nin başlığını editörler değiştirdi. diğer açık eleştirel başlıklar ise hemen arka plana atılıyor. bir grup yazar tarafından hemen karşı cevaplar veriliyor. ekşi'nin sahibi bu siteden çok ciddi bir para kazanıyor, dolayısıyla dertsiz başıma iş mi alacağım diye düşünebilir. sonuçta adamın malı. istediği gibi sitesini yönetir. eleştiriden ziyade bir tespit benimkisi. deneyimi olan varsa paylaşsın. izlenimim bu yöndedir.
bir ekşisözlük yazarı olarak katıldığım tespit. son zamanlarda henüz iki gün önce hesap açan tüm aktrollerin yazar yapılmasıyla gün yüzüne çıkmıştır. ülke gündeminde olmasa da sosyal medyada önemli bir güce sahip olan ekşisözlük oluşumunun siyasi baskılara boyun eğememesi neredeyse imkansız. daha önce para ile hesap satın alarak troller sözlüğe sızdırılıyordu ama artık deniz bitince baskıları artırarak işi bedavaya getirmenin de yolu bulunmuştur.
1 ) perinçek iyi araştırılmamış doğru terör örgütü lideriyle (adadaki zaat) görüşmeleri halen ortada. Atatürk ü Esad’la bir tutmasını saymıyorum bile .
2 ) Tayyip i sevmek sana tecavüz eden birini sevmekle aynı şey olsa gerek (beline kuvvet yiğidim)
3) Atatürk gitti para basma işinde bir kez denemişti o cesareti gösterdi. Ancak belirtmek gerekir ki toplumun ahlaksal/kültürel yapısı da gitti .
4 ) belli ki gerizekalı sayısı çoğalmış tabi bunu ekşiye göre yorumlamak sınırlı kitle olmasından dolayı kötü ancak eğitimin olmadığı yerde gerizekalının çok olması şaşırtıcı olmaz.
5 ) dinsizin hakkından imansız gelir bir gün öyle bir çöküş olacak ki dinsizi imansızlar indirecek
6 ) Hale’n nasıl savunuyorlar 3. Sınıf argümanlar bile olmadan
7 ) bu ülkede herkes terörist ilan edildi
Asker terörist , polis terörist , avukat/hakim terörist , hatta doktor terörist(Gazi üniversitesi öğretim üyelerine daha doğrusu olmayanlara bakmak yeterlidir. ) ama bir topluluk hep terörist olmadı : basiretsiz tasmalı paralı savunucular
Helal olsun
Atatürk hayranlığı= ülkeyi bölenler destekleyenleri desteklemek, Peri’nçek’in dergisine yada sergisine bakabilirsiniz.
Sözde milliyetçiler
(bkz: papucumun milliyetçileri)
Fetö de fetö bir Allah’ın kulu çıkıp demedi ki şuan rezil ülkeden ne farkı var asıl darbeyi perinçek gibi dönekler(teröristi destekleyene hain mi deniyordu) Yaptı bu ülkeye 3 5 beyni sakat yazdı aptal sürüleri biat etti.
Akp ve oluşumundan bahsetmiyorum bile tam bir proje .
Kendi yaptığınız dinle yaşamak kendi yaptığınız ahlaksız kurallarla yaşamak utanç vermiyor değil mi? Son 20 yıldaki değişen din/kültür/ahlak farkında değil mi kimse tecavüz oranlarına bakın çocuklara tecavüz %kaçlar da ? Nasıl bir şerefli insan bunları destekler fetö için hapiste yer YÖK diye tecavüzcüler hırsızlar çıkarılmadı mı af ilan edilmedi mi edildi.
Gidin destekleyin teröristleri destekleyenleri tecavüzcüleri koruyanları insanların Şeref’leriyle oynayanları siktirin gidin itaat edin köpekler gibi. Sonra milletim için demekle yetinin
tanım: başlık, aramızdaki ekşi sözlük yazarlarını belli etmesinden ötürü turnusol vazifesi görmüştür.
Demek perinçek ulusalcı
Sevgili öcalan


Anladım. Daha kendi görüşünün ne yaptıklarını bilmeyen yobaz bunu demekte. Dikta rejimini seven insan sayısı ne kadar fazla böyle köpekler dahi isyan edebilirken kölelik sınıfında itaat etmek çok iyi.ekşi sözlük'ün iktidar partisine yanaşması - basiretsizherif-OTshk
Aynı Kişiler olduğunu idrak edemeyecek (kabullenmeyecek kadar) kadar vatanperver işte
Soyutlamak en tehlikeli kendini beğenmişliklerdendir kendini beğenmişliklern en büyüğü derler doğru mu Abidin?

İçini çözmeden dışarıyı nasıl çözmeyi planlıyorsun , koca tırda 1 çürük domates onbinlercesini yok ederken?

Düşünerek savunalım parti programı basit hdp nin de basit : sosyalizm sonuç mu sonuç ırkçılık? Ağızdan çıkanlar keşke uygulansa da birlerinin koynuna düşülmese.

Neyse efendim Kenan Evren’de nasıl %92 alıp gittiyse ve arkasından sövenler o %92lik kesim olduysa aynısı yine yaşanır kandırılmaya meyilli bir yapı var.

Hale’n açıklanmayanlar var misal: pkk ile işbirliği misal aynısını neden fetöye yapılmadı öbürü az mı hain?,

Döneklikte sınır tanınmıyor Tanrı’m.

Önemli olan dış mihraklar görüldüğü üzere önemli olan iç mihraklar. Dışardaki aklını kullanabiliyor fark bu.