ekşi sözlük yazarlarının gezgin sözlük hakkındaki görüşleri

/ 2
buradan okunabilir

-spoiler-

açılmasının gereksiz olduğunu düşündüğüm ayrıca sözlük mantığından biraz uzak olacağını tahmin ettiğim oluşum. paylaşım yapılan gruplarda genelde kafa o mantıktan çıkamıyor. sorulu başlıklar gözümü aldı şimdiden.

-spoiler-

hadi utandıralım!
Şimdi burda kim erkek kim kadın bilmeden riskli parkurda yürümek bizim goygoy ahalisine birazcık ters bi durum değil mi sizcede düşünsene adam burdan adamın birine aşık oluyo (bkz: bi arkadaş yaşadı) sonra yıkım üstüne yıkım--------- sıpoylır-----
Tutmaz ama tutar diye ümit ediyorum
elbette yapıcı eleştiriden çıkarılacak çok şey vardır ama tipik hiçbir şeyi beğenmeyen ekşici tavrını açılan başlıkta da görebiliyoruz. gezgin sözlük yönetiminin iyi bir iletişim planıyla sitedeki nitelikli yazar kitlesini ve siteyi takip eden hedef kitleyi büyütmesi çok olası.

aşılması gereken ilk sorun siteyi takip eden ziyaretçi sayısını artırmak ve bounce rate'i düşürmek. zira ekşi sözlüğü ekşi sözlük yapan oradaki yazarlardan ziyade muazzam sayıdaki ziyaretçi sayısıdır. gezgin sözlükteki yazar sayısını artırmak, interrail grubunun sosyal sermayesi sayesinde çok zorlanmayacağı konulardan biri. tabi yönetimin niteliği hiçbir zaman göz ardı etmemesi gerekiyor. yani yazar sayısını artırmakla birlikte okuyucu sayısını da artırmak çok önemli.

fakat gezgin sözlükte açılan bazı başlıklarda, kullanıcıların yeni oluşumun vermiş olduğu heyecanla yazmasından dolayı, imla ve kurgu hatalarına rastlanabiliyor. yine de kalitenin yükselmesi ile doğal düzenin bu durumun önüne geçeceğine inanıyorum.

ayrıca kendini gezgin olarak adlandıran bloggerların, youtuberların sözlüğü desteklemeleri sitenin sosyal sermayesini büyütecektir.

turizmci bir akademisyen ve dijital medya uzmanı olarak, bu sözlüğün fikren doğru bir yatırım olduğu ve nitelikli ellerde toplumsal faydası yüksek bir siteye dönüşebileceğini söyleyebilirim. ekşici üslubuyla bitireyim, at fava bekle.

edit: imla.
uzun zaman önce interrail türkiyenin de bir adet sözlüğü olsa fena olmaz, diye düşündüğüm an itibariyle yapıldığını görmemle memnun oldum. yapanın ellerine sağlık. ellerinize sağlık ziyade olsun.
bir ekşisözlük yazarı olarak başarılı buldum sözlüğü. ama fark yaratmak gerekiyor inovasyon şart.
kesinlikle reklamını doğru yapmak lazım yalnızca interrail facebook grubundakiler değil birçok kişinin haberinin olması gerekir. forumlarda rütbesi olan üyelerin paylaşması gerekir. yine diğer facebook gruplarında da paylaşılmalıdır. ayrıca üstteki yazarın dediği gibi inovasyon şart, özenti olmamalı. bir yazılımcı olarak ise siteyi stabil buldum, tasarım iyi.
yılların ekşi sözlük kullanıcısı olarak şimdilik hem içerik olarak hem yazar olarak başarılı bulduğum sözlüktür. şuan beta sürümü olması nedeniyle bazı eksiklikler görsemde gayet normal olduğunu düşünüyorum.

yakında ortalığı sikertecektir zaten. bunlar sakin günler gibi görünüyor.
Ekşinin boku çıktığından mütevellit, çokda güzel iyi olduğunu düşündüğüm şey.
şaşırtmıştır. başarılı içerikler olmasıyla birlikte verilen bilgiler ve açılan başlıklar iç açıyor.
fazlasıyla anket başlıkları var onlarda zamanla bitecek ve azalacaktır, ilk sözlük ilk başlıklar olduğu için şu zamanda sık olması gözardı edilmelidir.

sözlüğün yatirimcisi destekcisi her kimse 5-10 bin tl tanitim butcesiyle duzgun bir inovasyon ile kacis arayan diger sozluk yazarlarini kapar. basit, sade yeniden bir dunya yaratmadan guzel is cikarmissiniz tebrikler.
yapı olarak ekişeye benzeyen sözlük. ayrıca diğer sözlüklere benzemeyeceği söylense de ilk günden açılan başlıkların klasik ekşi başlıkları olması dikkatimi çekti. ama bu kadar goygoycu tayfanın olacağı bi platformun sadece gezginlikle ilgili olacağı beklenemezdi. neyse boku çıkmaz umarım
bokunu çıkarmayız di mi?
/ 2