eğitim sisteminin ortadan kaldırılması

insanoğlunun ilk çağlarda hayvanları eğiterek ehlileştirilmeleri ve sonrasında kendi ürettikleri insanlarında eğitime ihtiyacının olduğunu düşünmeleri sonucunda ortaya çıkan sorunlar silsilesinin ortadan kaldırılması durumudur. bu sorunlar silsilesi sadece türkiye'nin değil tüm dünyanın sorunudur. eğitimli insanların ölüm makinesine dönüşmesi sonucu ortaya çıkan sorunları ortadan kaldıracak bir eylemdir. dünya üzerindeki her insanın köylü olmasını savunan görüştür. (bkz: köylü milletin efendisidir.)

"üçüncü dünya savaşında hangi silahların kullanıldığının önemi yok. dördüncü dünya savaşı taş ve sopalarla olacak" (bkz: albert einstein)

eğitim sistemi Bir insanın başka bir insanı eğitmeyi kendine görev edinmesiyle ortaya çıkmıştır. gereksizdir. hiç bir insanın eğitime ihityacı yoktur. eğitim kavramını dünya literatüründen kaldırırsak dünya daha yaşanılabilir bir hal alacaktır. insanoğlu doğal seleksiyonuna bırakılırsa dünya normalleşme evresine geçecektir. nüfus azalacak savaşlar olmayacak. doğa kendini yenileyecektir. ilk çağ insanları gibi yaşamak gerçekten daha mantıklı geliyor bazen. teknolojinin hayatımızı kolaylaştırması sonucu ödenen bedellerin daha ağır olması savaşlar yıkımlar v.s buna örnektir.

insanoğlunun olmazsa olması toprak, ateş, su ve havadır. (bkz: ne oldu zoruna mı gitti) insan hayatını bu dört maddeyle sürdürebilir. bunlar onun için daha sağlıklı ve sürdürülebilirdir.

hastalık ve salgınların olması yine insanların doğayı bilinçsiz kullanımıyla alakalıdır. doğaya uyum sağlamak insani bir iç güdüdür. kedilerin sıçtıkları yeri toprakla örtmesi hayvani bir içgüdü olduğu gibi. eğitim olmayınca insanlar hayvanlar gibi yaşamaz insan yine insan gibi yaşar eker biçer gezer birlikte yaşama eylemini gerçekleştirebilir. dağ köylerinde organik bir hayat süren köylüleri buna örnek verebiliriz.
dünya için büyük insanoğlu için küçük bir adımdır. yapılması gerekendir. büyük nükleer savaşlar ardından olması muhtemel gelecektir.
mesele cahil kalmaksa kardeş yüksek eğitimli dünya liderlerinin (bkz: kim jong) şerrinden iyidir. ama mesele şerri bitirmekse eğer (bkz: recep tayyip erdoğan) +1 imle destek verdiğim dünya görüşüdür.
Eğitim sistemi ortadan kalksa daha iyi.
Hani olurya bitkisel hayat mı olum mu?
Herkes ölümu seçer çünkü o daha iyi.
İşte eğitim sistemi de öyle ölmedi ama yaşıyorda sayılmaz. Ölse daha iyi herkes kendi eğitimini verirdi.