eddie vedder

her ne kadar (bkz: pearl jam) grubunun solisti olarak tanınıp onunla birlikte yükselse de (bkz: into the wild) albümün den sonra benim için anlam kazanmaya başlamış sanatçı kişisidir.
gezginlerin sesidir kendisi. Ne zaman yola çıksam açarım into the wild albümünü dinlerim. ayrı bir huzur, bakış açısı. severiz.
zamanında into the wild albümündeki parçalarla içimdeki çekip gitme ateşini harlayan grunge vokalisti. şöyle bir de ormanda gezintiye çıkılmışsa tam dinlemelik ses, harika kombinasyon.
Hastası olduğum vokallerden. Uzun zaman pearl jam grubunda söylemiştir. Sesini sevenlere tavsiye edebileceğim,

(bkz: sebastian bach)
(bkz: skid row)
(bkz: aerosmith)
kim kaldı eskilerden denildiği anda akla gelen isimdir. chris cornell,layne staley,chester bennington gibi efsane isimler arasından hâlâ hayatta kalıpta müzik icra eden, hayatına diğerlerinin aksine uyuşturucu olmadan devam eden müzisyendir. 1980 senesinde başladığı müzik kariyeri 90'ların başında kurt cobain ve mother love bone gibi efsanelerin başını çektiği grunge rock ile yükselişe geçti ve pearl jam'in solisti olarak adını tarihe altın harflerle yazdırdı. sahneden seyircilerin üzerine atlaması, kalın tonlu sesi ve uzun saçları ile dikkatleri üzerine çekerek kendisine bir hayran kitlesi oluşturdu.

bir röportajı sırasında jeremy adlı şarkısında hem o dönemde gerçekleşen jeremy olayını hem de kendi çocukluğunu anlattığını söylemiştir.
27 club'dan canli cikan; alive sarkisina anlam katan muthis insan.
muhteşem filmin muhteşem müziklerini yapmış olan adam gibi adam (bkz: into the wild) ayrıca johnny depp in eşlik ettiği society performansını izlemek de oldukça keyiflidir
Yaşayan grunge efsanelerinden. Neil Young'la beraber çaldıkları kayıtlar dinlenmeli.