düzcerail çadır kampı

geride bıraktığımız haftasonunda katıldığım,interrail türkiye tarafından düzenlenen etkinlik.
şahsım adına oldukça eğlenceli ve verimli geçen , kanadalı (bkz: furkan aras) ,rastalı (bkz: görkem gökoz) ve güzide yazarımız (bkz: kumbarabaz) gibi çok kıymetli insanlarla tanıştığım harika bir hafta sonu etkinliği
kamp yetkilisine elimi yuzumu yikayacak su yok dedim bi bakayim dedi gitti gelmedi, kulagimin dibinde 4 el silah ateslenmesini mi desem, tuvalet icin zibilyon metre yol yurunmesini mi desem? ama yine de eglendim yalan yok)
son yıllarda yapılan en güzel kamplardan biriydi, eğlendim, dinlendim ama yaş ortalamasının cidden düştüğünü gördüm, bu üzdü.
düzce cumayeri sapağından 14 kilometre içeride olan (bkz: nehirevi rafting) alanında gerçekleşen kamp. genel anlamıyla eğlenceli geçti. Kamp alanı 2 obaya ayrılmıştı. İkinci oba birincisine göre çok daha büyük ve hareketliydi. İki oba arasında ulaşım 5 dakika yürüme mesafesinde patika bir üzerinden sağlanıyordu. Hava şartları çok zorlayıcı değildi tahmin ettiğim kadar üşümedim, odun konusu çok sorun olmadı, etrafı dolaşıp yeterince odun toplayabildik.Kampın ikinci gecesindeki olay nedeniyle artık kampı organize edenlerin işin ciddiyetini kavraması gerekiyor. Kampın ikinci gecesi hemen yanımızdaki çadırın önünde kavga çıktı ve 4-5 el silah ateşlendi, suçsuz bir kızın burnu kırıldı, arbedede bir çadır yerle bir oldu. 5000 kişilik bir organizasyonda hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı için olası bir olaydı.
Böylesi toplanıp kamp yapma olaylarına ilk katılışımdı. (Bolu'ya gitmeyi çok istemiştim ama gidememiştim .s)
Ablamla katılmıştık biz. 2 gece kaldık ve gelmeden önce çok soğuk, uyuyamadık gibi yorumları okuyunca aslında tek gece kalır döneriz diye düşünüyorduk. Ama o kadar da değildi aslında, sağlam gelindiğinde :))
Kamp alanı çok güzeldi ve insanlar çok yardımsever, neşeli vs.
Daha önce neden katılmamışım acaba dedirten bir etkinlikti. Elimden geldiğince katılacağım :))