duyar kasan insan

Duyar kastığı şeyleri yapan insandır benim gözümde. Ahlak satmaya kalkışandır. En büyük ahlaksız kendisidir
Son zamanlarda hadsiz insanların haddini bilen insanlara sıkça söylediği laftır. "Duyar kasma!!" Ciddiye alınmaz bu söz, karşıdaki edebinden susar, boşa konuşmak istemez, üşenir. bu yüzden ciddiye alındığı sanılır.
duyarsızlığın son dönemlerde moda olması ile birlikte sıkça duyulmaya başlanan söz. özellikle rail gruplarının en kalitesizi ve vasatı olma özelliğini elinde tutan goygoyrail'de bolca kullanılır.
Olay şu ki sen en doğru şeyi söylesen bile biri çıkıp muhalefet olur.
Çoğu şeyi tiye alamama durumudur. Tellakları konu alan bir reklamdan dolayı hamacılar derneklerinin ayaklanıp basın açıklaması verme durumudur. Ülke olarak mizah yapmaya korkar olma durumudur.
Sosyal medyadan takipten çıkarılır , bulunulan ortamda ise müsade istenip misafir gelecek bahanesiyle ortamdan uzaklaşılır
Pardon ama artık olağan bir duyar gösterme durumunu bile duyar kasmak olarak adlandırdıkları için iyice suyu çıkmış bir kelime öbeğidir.
Bencil insanların ta kendisidir. İlgi alaka ve karşısındaki insanı ruhani olarak sömürme konusunda başarılı kimseler. Uzak duralım
gerekli yerlerde ihtiyacımız olan, duyarsızlaştığımız her geçen gün çok daha gereken bir şey iken, her şeye muhafelet olmak adına, veya gereksiz dikkat çekmek adına yapan insandan uzak durmak gerekir. böyle insanların, insanı yoran yapıları olur.