duolingo

/ 2
az önce almanca eğitimini aldığım site. gayet güzel, sıkılmadan eğlenceli bir şekilde öğretiyor. tavsiye edilir.
kullanışlı ve eğlenceli dil öğrenme uygulaması.temel düzeyde bilinen bir dilin geliştirilmesi için faydalı olabilir fakat sıfırdan başlayacaklar için pek yararlı değil.
Kendisi olmasa mesaj atan yok. "Ben Duo." Ah canım, hallo!

Neyse güzel uygulama. Ben almanca için kullanıyorum.
Sıfırdan da başlamış olsan -gramer kitabı vs desteği ile- işe yarıyor. En azından cümle kurulumuna ve dilin telaffuzuna hakimiyet kazandırıyor. Tabi bir de dile ısınma sürecini hızlandırıyor.
Tek kötü tarafı 5 can hakkı vermesi ve aslında hata olmayan (bir harf hatası gibi) hatalarda bu canını da yiyebiliyor. Dolayısıyla yeniden can kazanmak için ya beklemek ya da pratik kasmak zorunda kalıyorsun.

Çay var içersen, ben var seversen, auf var wiedersehen!
her gün düzenli bir türlü kullanamadığım ancak kesinlikle önerdiğim dil öğrenme uygulaması. ben şahsen ispanyolca için kullanıyorum, kullandığımda. var olan bilgimin üzerine koyduğumda günlük pratik açısından (özellikle de istediğim kesin bir konu varsa) süper faydalı bence. Kelime ve kalıpları tekrarlattırıp, akılda kalmasını da sağlıyor.
ayrıca diğer diller için de denedim ve bence hepsinde başarılı gibi.
üstelik ücretsiz olması bence tadından yenmez bir duruma da getiriyor, şayet diğer uygulamalar ücretli ama sonuca bakınca bir fark yok.
bu yüzden şiddetle tavsiyemdir.
bedava dil öğrenme uygulaması.
japonca da gelmesiyle sevindirmiştir.
daha iyileri var,uzun bir süre kullanmıştım lakin saçma olduğunu farkettim.
bir kere kurdurduğu cümlelerin çoğu gerçekten gereksiz,bunlarla ilgili capsler bile görebilirsiniz zaten.bir dili öğrenirken işimize gerçekten yarayacağını düşündüğümüz kelime ve cümlelere yoğunlaşmalıyız.
genel itibariyle zaman kaybı, memrise ya da lingq daha kullanışlıdır
Biraz İngilizce takviyesi yapayım dedim bir yere kadardı bitirdim, hala takviye yapacak yer arıyorum, kesmedi beni, ama diğer uygulamalara göre kesinlikle çok iyi.

Benzer destek alacağım ücretsiz uygulamalar varsa paylaşırsanız sevinirim.
ingilizce bilgilerinizi tazeleyebilceğiniz, bir çok gramer yapısını öğrenebilceğiniz harika bir program.
alternatiflerinin ücretli çalışarak beceremediği sistemi oluşturmuş çok kullanışlı dil öğrenme aplikasyonu.
minicik ekranda bazen harfleri üçer beşer basıyorsun bir iki harfi hoş görüyor canımın için, doğrudur tamam diyor.
üstelik uzun süre girip kullanmazsanız da geçtiğiniz seviyelere geri düşüttürüyor. bu sebeple daha da hırs yapıyosunuz ama benim takıldığım nokta da o oldu.
çok çözdüğüm testlere tekrar tekrar düştüğüm için artık biraz sıkılmaya başladım ve devam edemiyorum :/
Bir dile başlamak için güzel ama geliştirmek için yetersiz olan uygulama. Yaptığı şey gerçekten çok güzel ve zamanında çok severdim fakat belli bir yerden sonra eksikliklerinizi tespit edip ona göre ilerlemek istediğinizde duolingoda bunu yapamıyorsunuz. ciddi ciddi gramer çalışmak ve temel oluşturmak için yetersiz. Benim tavsiyem (bkz: babbel)
/ 2