dünya turuna türkiyeden başlamak

yurtdışına çıkmak, yurtiçinde gezmeye göre daha meşakatlidir. bunun pasaportu, vizesi, uyguna uçak bileti, kalacak yer derken, genelde ileri bir geleceğe plan program yapılması gerektirir. gezmeye karar verildiğinde, bu yurtdışı sürecini yaşarken, en azından haftasonları yakın iller, vakit buldukça da merak edilen yerler gezilebilinir, türkiyenin değişik kültürleri tanınabilir.

en basitinden, uçak biletini ucuza başka bir şehirden bulup, birkaç gün önceden yola çıkıp, yakın civarı gezebilirsiniz. tercih meselesidir tabiki.
aslında yurt dışına çıkmadan önce kendi ülkemizi iyice gezmemiz tanımamız gerekiyor. kaçımız kendi ülkemizden başlıyoruz yada kaçımız kendi şehrimizin tarihini,tarihi yerlerini iyi biliyoruz ? bu yüzden gezmeye türkiye'den başlayıp zor olana doğru gitmemiz gerekiyor.
çok doğru bir fikir olduğunu düşünüyorum ve suan aynısını gerceklestiriyorum. once kendi ulkenin guzelliklerini kesfetmelisinki hem daha çok deneyim saglamis olursun gezi konusunda yurtdisina gitmeden.hemde kendi ulkeni daha yakindan tanıyıp anlatmak baska güzel be :)
Eşimle birlikte gerçekleştirmeyi planladığımız eylem.
Listemizi çıkarıyor, paramızı biriktiriyoruz. İnşaallah hem imkanların hem koronanın el verdiği en uygun zamanda gerçekleştireceğiz.
Türkiye’de yaşadığımız düşünülürse mantıklı olandır. İki farklı ülkeye gitme şansım oldu fakat Türkiye’deki şehirlerin tümünü gezmeyi çok istiyorum dünya turu gibi bir şeye başlamadan önce. Çünkü her bölgenin ve şehrin ayrı bir tadı var.
mantıklı olandır. kültürüne, diline hakim olduğun bir coğrafyadan başlamak ''yolda olmaya'' adaptasyon açısından daha kolay olacaktır. devamında dışarıda olası yaşanacak problemlere karşı hazırlıklı olunur böylece. ayrıca kendi kültürünü tanımak, bilmek ve tanıtmak kadar güzel bir şey var mı?
Malum pandemi şartlarında en azından kısa vadede Türkiye'de devam etmek olarak süreceğe benzeyen durum. Bit artık pandemi...