dünya nüfusunu yarıya indirme projesi

cevaplanabilir entry
dünyanın önde gelen ülkelerin ciddi ciddi düşündüğü olay. Dünya nüfusunu yarıya indirip, mevcut kaynaklarla kalan nüfusa 2 kat daha uzun ömür vaad edebilecek proje. Zombi, apocalypse tarzı filmlerle de bizi yavaştan hazırladıklarını düşünüyorum. Afrikadaki ölmekte olan insanlara yardım edilmemesinin baş sebebi bence budur. Doğal seleksiyonun yeterli olmadığı noktada kendileri müdahale edecekler. izleyip görelim..
bana dan brown’un cehennem adlı kitabını hatırlatan projedir. Projeyle ilgili bir bilgim olmasa da böyle bir müdahalenin gerekli olduğunu düşünüyorum fakat bunun insani bir biçimde yapılmasından yanayım. Her ne kadar bu yüzyıla gelene kadar salgın hastalıklar, doğal afetler ve savaşlar nüfus dengeleyici görevi görmüş olsa da bu yıkıcı bir durumdur. Fakat nüfusu dengeleyici insani bir yöntem bulmadıkça bu sorunu çözmeyiz. Doğal seleksiyon sert bir biçimde nüfusu dengelemeden aşırı nüfus artışını engelleyecek bir yol bulmak zorundayız.
Dünyanın en büyük virüsü insanların nüfusunu yarıya indirmek için, gerçek mi veya kime ait olduğunu bilmediğim detaylara sahip proje.

Dünya tabanında düşünülürse, gezegende yaşayan hicbisey olmamalı zaten. İlk virüs ağaçlar gelip atmosferi mahvetmiş, gezegene zehirli oksijen gazı salmış. Havanın 5de1 ini bu gaz domine etmiş. E tabi yaşayan neredeyse herşeyin ruhuna Fatiha. E gelmiş, birkaç hücre direnç göstermiş, evrim oluşmuş ve oksijen zehir statüsünden çıkmış. Biz napiyoruz gezegene, şimdilik vaktinde ağaçların yaptığını.

İnsan tabanlı düşünelim, dünyayı 3+1 ev düşünürsek evde şuan 20 kişi yaşıyoruz. Yarısını kovmak mantıklı tabiki.

Bu işin etik tek yolu ama, dış gezegenlerde yaşam. Marsa filan koloni kurucan, gönder milletin yarısını takılsın, biraz da orası hebel olsun. E tabi marsa koloni kurmanın güçlüğü çok ayrı bir konu.

Neyse konudan konuya atlama bugünlük bukadar. Beni dinleyen herkese sevgilerle.