düğün davetiyesi

Evlenen çiftlerin düğünlerine eş, dost, akraba, konu komşuyu çağırmak amacıyla dağıttıkları zarflı davetiyedir tarih öncesinden kalan bir alışkanlıktır fakat, fakat diyorum neden bokunu çıkarıyoruz ?

Abi zaman ilerledikçe saçmalamalar da ilerliyor bugün bir yakın aile dostumuzun oğlu sedatın düğün davetiyesini aldım 3 kat amına koyim birinci katı açıyosun yapış yapış aşk sözleri sonra dantelli bişeyler var oha amına koyim dantel ne ? sonra yer saat vs. vs. ne gerek var amk düzgün adam gibi sade bişeyler yap gitsin ama yook ulan bu gözler parşömen şeklinde davetiye gördü hımınıyiyim sanırsın düğüne çağırmıyor eflak boğdan hanlığından haraç istiyor bide haritalı bişeyler var. ya güzel abim niye kastırıyosun ki ?
düğünde yapılan en boş masraftır. dağıttığın kişiler düğüne gelene kadar belki saklarlar sonrasında ise yeri çöptür. kağıt israfından başka bir şey değildir.
“hayatımızın en güzel evetini söylerken sizler de yanımızda olun” temalı iğrenç davet kartlarıdır. hem kağıt hem de lojistik israfı.
son dönemlerde dijital halinin whatsapp'dan iletildiği davetiye.
insanları davet edeceğiniz şeye şiir yazmak bir tek türklerde vardır.
Dijital olanların bir an önce yaygınlaşması lazım. sadece çok yakınlar saklıyor bu davetiyeleri herkes tarihe ve yere baktıktan sonra çöpe atıyor
Nedensizce gelinin abartı makyajlı kız kardeşi geldi aklıma:)