dolunay

cevaplanabilir entry
Ayın aydınlık yüzünün tamamının dünyamızdan gözlenebildiği evresidir. Bu evrede dünyadaki sular fazlasıyla etkilenir ve gel-git etkisi meydana gelir. İnsan vücudunun büyük kısmının sudan oluştuğu göz önüne alındığında bizim de bu gel-git etkisini hissetmemiz çok normaldir. Endişelenmeyin, dolunayın sizi kurtadama çevirdiğini iddia etmeyeceğim. Fakat dolunaydan psikolojik ve duygusal olarak etkilenebilirsiniz. Benim her dolunayda yaşadığım şey. Aynı zamanda kedime verdiğim isimdir dolunay. dolunay - songlkaradeniz-L9NhO
abi her seferinde baş ağrısı, gerginlik ve keyifsizlik ile mücadele etmeme sebep oluyor. beni bu kadar etkilemiyor olsa seveceğim ama başıma hep bela açıyor. yoksa çok etkileyici olabiliyor bazen.
dışarıda bir yerde hafiften alkol alıyorsam ve yanımda sevdiklerim varsa daha güzel bir akşam yok.
2 gün sonra dolunay olduğunu hatırlayınca güncel bir entry yazma isteği uyandıran başlık. Hep dolunayda garip bir his yaşarım. Yoğunluk ve dönüşümdür benim için dolunay. Ayrıca gökyüzüne bakmaya da bayılıyorum böyle zamanlarda.
Yılın son haftasında dolunay gerçekleşecek olması tarihe geçecek bir sene olan 2020’nin finaline uygun bir durum oldu. Şimdiden dolunay görünümüne bürünen ay heyecanlandırdı beni.
İnsan psikolojisini genelde olumsuz etkilediğini düşündüğüm dönem.