doğu ekspresi treninin bokunun çıkması

son 2 yılda tur firmalarının saldırmasıyla birlikte gerçek gezginlerin gidemediği fakat paralı tiplerin yollara düşmesiyle yok olan muhteşem yolun tanımıdır.

şuradan izlenebilecek bir hikayesi de mevcuttur.
Popüler kültür, bir şeyin iyice içini boşaltmadan rahat bırakmaz bilirsiniz. Sineğin yağının nasıl çıkartılacağını canlı canlı gördük resmen.
Ülkemizde genel olarak herşeyin olduğu gibi bununda rant haline dönüşmesi uzun bile sürürdü beklenen bir olaydı ve gerçekleşti.
Parayı nereden kazanırız diyen tür şirketlerinin yeni gözdesi. Güzel olan herşey gibi bunun da ağzına sıçıyorlar yavaş yavaş.
ben de uzun sürüyor sanıyordum, hepi topu 24 saatmiş.. ben üşenirdim şahsen o kadar süslemeyi hazırlamaya 24 saat için.. neyse b.ku çıkmasaydı iyiydi gerçekten
kalkıştan bir ay önce satışa çıkan biletler anında tükeniyor. biz sabah 6 gibi uyanıp jet hızıyla biletleri almıştık arkadaşlarla. aldıktan 10 dakika kadar sonra tüm yataklı biletler tükenmişti. bilet almak isteyen arkadaşlara tavsiyem biletlerin satışa çıktığı gün bilgisayar başından ayrılmasınlar. bu .na kdgumn ülkesinde bu işler malesef böyle ilerliyor.
öncelikle bu konuda ne kadar dolu olduğumu belirtmek isterim. izlenen yol şu 24 saatlik yolculuk için hazırlanan börtü böcekler, süsler, çiçekler, trende çekilen milyonlarca instagram fotoğrafları. Ardından 24 saatlik yolculuk biter kars'a varılır. kars'a varılmadan dönüş için uçak bileti mutlaka alınmıştır. bu arada kars'ta 1 gün bile durulmaz çünkü görev çoktan yerine getirilmiştir. trende aşırı romantik instagramı çalkalayacak olan fotoğraflar çekilmiştir. kars'ın güzellikleri kimin umrunda ki değil mi? bir şu tren biletlerini rahat bırakmadınız ki gerçekten bu güzelliklerden faydalanmak isteyenler de ucuz ucuz gitsin oralara. ama sanırım instagramda doğu ekspresini modası geçene kadar beklemeye devam edeceğiz.
not : bu sözlerim tamamen zamanında kars'ın yerini bile bilmeyen adı geçtiğinde "ığğğ kars mı?" diyenler içindir. türkiye'nin güzelliklerinden faydalanmak isteyen, keşfetme arzusu ile gezen gezgin arkadaşlarım lütfen üstüne alınmasın.
kimsenin haberdar bile olmadığı zamanlarda 4 kişilik kuşetli kompartımanda tek başımıza seyahat ederken şimdi haftalar öncesinden yer bulamamak.