doğa koleji

aylardır ödenmeyen maaşlardan dolayı doğa koleji öğretmenleri 4 aralık günü topluca boykot kararı verdiler. Bakalım neler olacak
Destekleďiğim boykot kararıdır.

Yarın eve ne ekmek götüreceğini bilemeyen öğretmen çocuklara "hayal kurun, peşinden gidin!" Diyemez. Kendisi hayal kurmuş, peşinden gitmiş ve aç kalmış.
Velilerden fahiş miktarda okul ücreti, yemekhane ücreti, okul kıyafeti ücreti, servis ücreti vb. Almayı bildikleri gibi öğretmenlere de maaşlarını ödemek zorundalar. Tekstilci değiller eğitimciler.
Belli ki bütçeli dizilerde zengin çocukların gittiği okul dekorundan öteye geçememiş kurumdur. Ben şimdiye kadar yaşananlar ile alakalı bir açıklama yaptıklarını da görmedim. Öğretmen arkadaşları sonuna kadar destekliyorum.
Batmış okul. Yok eğer batmasa gerçekten insanımız salak. Net yani. Bir kez daha kanıtlarlar.

Çocuğunu mutsuz, dertleri olan öğretmenlere emanet etmek, bilemedim
Bir Ted koloni olamasalarda.
Onlarında kendilerine ait bir çemberi var. Kendi etrafında dönebilecek kadar
büyük vurgun yapmış kolejdir. milli eğitim bakanı da tüm durumlara karşı hazırlıklıyız açıklaması yapmış. ortada milyon tl'ler var. en az bütçenin ayrıldığı milli eğitim bakanlığı ne yapacak? tüm parayı cepten verip 2020 bütçesini tamamen buna mı ayıracak mağdurları karşılamak anlamında. meb'e ayrılan bütçenin diyanetten daha düşük olmasını ve bu durumu kimse sorgulamıyor. bu kolejin patronları da binlerce veliden topladıkları milyon tl leri cukkalıyor.
Eğitim paralı olursa böyle sonuçların olması da kaçınılmaz olur. Bu yüzden devlet bu kolejleri destekleyene kadar devlet okullarına adam akıllı yatırım yapması lazım diyeceğim de meb bakanı bile kolej sahibi.
sadece doğa koleji değil, bunun gibi tüm özel kolejlerin bir an önce ülkemizden uzaklaşmasını istiyorum. eğitim tamamen ücretsiz olmalı, sen vatandaşına en iyi eğitimi ver ki o da sana büyüyünce bilgisini versin, yeteneklerini sergilesin. böyle olaylara da gerek kalmaz.
okul sayısını inanılmaz hızlı bir şekilde arttırmış olan kurumun öğretmen maaşlarını ödeyememesi! yok öyle bir dünya, sen velilerden binlerce lirayı topla ama zaten cuzi bir miktara çalıştırdığın insanlara maaşlarını ödeyeme. bak sen şu işe. iş bu noktaya gelene kadar genel merkez, bakanlık uyuyor muydu acaba?
bakanın yaptığı açıklamaya göre bütün illerde değil bazı şehirlerde bu sıkıntı yaşanmış. bu daha da komik değil mi? her parayı basana doğa koleji tabelası mı sattın ne yaptın arkadaş