diego armando maradona

Dünya Futbol tarihinin gelmiş geçmiş en önemli futbolcularından biri olarak gösterilmiş, saha içinde olduğu kadar dışında da yaptıkları ile her zaman gündeme gelmiş arjantinli futbolcudur. 86 dünya kupası'nda İngiltere'ye atmış olduğu gol ile tarihte önemli bir yer elde etmiştir. Napoli futbol kulübünün son şampiyonluğunu yaşamasını sağlamıştır. Bugün son dakika haberlerinde vefat ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız. 60 yaşında olmasına rağmen özel hayatındaki sorunları nedeni ile sıksık sağlık sorunları ile mücadele etmek durumunda kalmıştı. toprağı bol olsun.
yeni öğrendim, hem şaşırdım hem üzüldüm. zira böyle efsanelerin dünyadan ayrılışına tanıklık etmek her zaman üzücü.
futbolda "dünya kupası" denince akla gelen ilk isim desek çok da yanlış olmaz, günümüz dünya kupalarında da kameralar karşısında görmek de güzel oluyordu ayrıca.

yine zaman zaman söylediği veya yaptığı enteresan şeyleri r/(bkz: soccer ) da görmek de güzeldi, renkli bir kişiliği vardı. şimdi ise boca juniors'ın tüm stadı karartıp, kendisi ve ailesi için ayrılan vip bölümünü ışıklandırması paylaşılmış.

pele de "bir gün, umarım, cennette tekrar futbol oynarız" demiş kendisinin ardından. cruyff, eusebio, g.best, di stefano, puskas gibi diğer efsanelerle birlikte pele'yi beklediğini umalım biz de, huzur içinde uyusun.
tanrının eli. maradona bir neslin hafızasıydı. bir neslin napoli yi arjantini sevmesinin sebebiydi.
tüm futbol dünyasını peşinden koşturan efsane. allah rahmet eylesin.
Arjantin'in Hagi'si *. Dünyanın en büyük ikinci sokağı. #rip