devrim otomobili olayı bugün yaşansa olacaklar

öncelikle olayı hatırlayalım: 60 darbesi ile demokrat parti iktidarı ve dönemin cumhurbaşkanının yetkileri feshedilir. yerine devlet başkanı statüsü ile cemal gürsel (cemal aga) gelir. cemal gürsel de forsunu tüm ülke ve dünya nazarında kuvvetlendirmek için otomobil yapılması emrini verir.

demiryolu mühendisleri de kısıtlı zaman ve bütçe ile belirlenen tarihe kadar farklı çeşitlerde tasarlayarak otomobilleri oluştururlar ve ankara'ya trene yükleyerek teslim ederler. ilk denemenin yapılacağı cumhuriyet bayramında da sıkıştırılmış samandan yapılan kaportaların tutuşmaması için araçlara benzin konulmaması sebebiyle otomobiller yürümez. garp kafasıyla otomobil yaptık şark kafasıyla içine benzin koymayı unuttuk açıklaması gelir ve bu büyük proje de çöpe gider.

ya olanlar bugün olsaydı; yani tayyip erdoğan zamanında ilk kez tasarlanan otomobiller yapılsaydı ve bunlar bir sebepten çalışmasaydı ne olurdu?

benim tercihim: a haber "dünya beşten büyüktür" sloganını kanalına taşır, ayrıca "vw, ford, toyota, fiat ve renault bizi çekemediğinden otomobillerin çalışmadığı" iddia edilirdi.