decathlon'daki malların pek de kaliteli olmaması

aslında tam olarak demek istediğim şey fiyatına göre ürünlerin kaliteli olmaması, hatta bazı ürünlerin kötü olması.zaten son dönemlerde fiyatlara iyice basıyolar kuru bahane edip ki bu gözler kur düştüğünde indirim yapılmadığını da gördü.ama zam yaptıklarında bahaneleri ''ee kur yükseldi''. tamam yükselince zammını yaptın düşünce indirimini de yap.ürünlerin birkaçına mesela örnek verelim:

meşhur gri mat:10 lira civarı olan. arkadaşlar aldanmayın herkesin övdüğüne bildiğiniz tırt bi ürün.gidin yeşil askeri mat alın 10-15 liraya bilemedin 20 ye ama en azından yattığında taşları hissetmezsin.hele 30 liralık aman diyim 30 lira vermek.

mikro fiber havlu: iyi hoş güzel ama 1 sene sonra işlevini yitiriyo ve koku yapıyor 1 kere kullanınca bile.yani para verip aldığın ürünün 1 senelik ömrü olmamalı.

montlar: göbek deliği hizasına gelir belini örtüyim diye bi derdi yoktur.

çantalar: arpenaz 20 çanta mesela içine bişey koy sonra taşırken eşyanın tüm haraketini hisset.

çadır: arpenaz 2 den bahsedersek 90 liralık ürüne bir anda 30 lira zam yapmak nedir ya.

şort: bunlara da cep koymamak gibi bi huyları var.
fiyat / performans zinciri bir spor alışveriş marketinde, normal olan bir durumdur. yapılan zamlara rağmen, o fiyata muadilini bulmakta zorlandığım doğrudur. fakat, kaliteli segmentindeki ürünlerle yarışamazlar. param çok, uzun zamandır eşyasını alacağım sporu yapıyorum demiyorsanız, ürünlerinin kalitesi fiyatına göre hala iyidir, bazı istisnalar harici. (bkz: mat)