custom motosiklet

Bir motosikleti sıfır halinden kişiye ve fikre özel olarak değiştirmek ya da sıfırdan bir motosiklet üretme işlemidir. Custom yaparken nelere dikkat etmeliyiz hadi yazalım.
Tam o saatte aynı konuyu başka biri ile konuşmam ve sözlüğü açtığımda bu başlığı görmem sonucu telepatinin gücünü sorgulatir.
çok güzel bi olaydır ama bu konularda ağırlıklı olarak para konusur işçiliği ve güzel custom parcalar pahalıdır. '' ya ucuzu takk ne olacakğ'' kafası direk ölüme götürür bunu kabul edilen yerde de yapılmaz. custom motorsiklet tarihini de incelememiz gerek. kesin olmamakla birlikte 1960lardan bu yana yapılmaktadır ve amacı kişiye özel olmasıdır yani yaptırırken '' çok havalı ossun'' yerine hem estetik hemde ergenomik olması gözetilmelidir. mesela benim en cok dikkat ediceğim seylerin basında ( motor kısmını ele almazsak) ayak koyma acım (hayati önem taşır) , sele ve gidondur bunlar uzun yolculuklar için cok önemli faktörlerdir. seklinin güzel olması tabikide şart ama kullanıslı olması ağır basmaktadır. bu konu da 2 satırla tamamlanacak bişey olmadıgı için alttan gelenlere saygılar.
ayna, egzoz, sele kaplama, motor yada gövde boyaması ile custom olduğunu iddia edenlerin bolca entry gireceği başlıktır. sabırla bekliyorum.
kişiselleştirmenin bir ölçütü olmasa da deposuna "no fear" etiketi yapıştıranlardan bahsedilmiyor oluşu bir gerçektir.
Bir türlü gösterilen herhangi bir motorun custom olduğuna ikna olamayan bir güruh vardır ki ''Asıl din bu değil'' cilerle aynı kafadırlar bunlar. Standart bir şekilde sürekli ''Custom dediğin'' le başlayan kelimeler kurarlar. Bunların yüzüne ''Custom Tanrı Değildir!'' diye höyküresi gelir insanın.
Sarı Tutku'ya yaptığım şey. Ama halen bir chopper değil.