cumhuriyet üniversitesi

2004 yılında bu üniversiteye başlamıştım ve hayatımda gördüğüm en berbat şehir sivas idi tabi yıllar geçtikçe ve tüm arkadaşlar sivaslı esnaflar olmaya başlayınca işler değişti yıllar sonra mezun oldum şimdi bakıyorumda heryer değişmiş okul bir başka güzel sivas bir başka güzel olmuş. Şehirde o yıllarda hiçbir mekan olmadığından tüm partilerin öğrenci evlerinde verilmesi çok güzeldi. Şunu da belirtmeliyim çoook soğuk, burnumdaki sümüğün gözümdeki yaşın donduğunu çok gördüm.
Kampüsüne kışın kurt yazın eşek girdiği hakkında rivayetler vardır. Bizzat bu üniversite de okuyan arkadaşımın ağzından geçirdiği ilk dönem sonunda çıkan kelimeleri aktarıyorum.

Hayret edersin kumbarabazcığım okulun girişinde turnikeler var ama duvarlar yok hani yan tarafından geçebilirsin ki genelde oradan geçiyorsun turnikeler soğuktan donuyor 2 sene önce izmir'den gelen bir öğrenci soğukta turnikeden geçmeye çalışırken demire yapışmış hala orada duruyor altına da dikkat soğuk havada turnikeye yapışabilirisiniz yazmışlar.