çinçin

Bir çok şehir efsanesine konu olan mahalle, aynı zamanda 40 yıldır yaşadığımız mahallem.

Özellikle 2000'li yılların başında bir çok asayiş olayıyla gündeme gelmiştir. Evet bir dönemler polisin ara sokaklara giremediği doğrudur. Akşam hava karardıktan sonra kartlı ego otobüslerinin önü kesilip gasp yapıldığı günlerde oldu. Genelde kart basmayan insanlarda bir dönem türemişti. Ancak daha sonra racon bozuldu. Ne zaman işin içine uyuşturucu girdi işte çinçin o zaman bozuldu. Tabi Toki tarafından yapılan kentsel dönüşüm ve Çinçin'in ortasına yapılan ilçe emniyet müdürlüğü bir çok asayiş olayını sona erdirsede bölgede bulunan karşıt uyuşturucu grupları arasında birçok kez silahlı çatışmalar olmuştur. Hatta bir tanesinde balkona çıkan babam saçma gelmesi sonucu elinden yaralandı.
Söylentiler o ki; çinçinin bir kısmı yıkılıyor yerine toki yapılıyor. Yapılan tokilerde bu vatandaşlara evler veriliyor. Vatandaşlar 5.katta AT besliyolarlar.
giriş kolay çıkışı olay olan yerdir. mahallede yürürken kadınlar bile size laf atıp taciz ederlerki hemen köşe başında oturan abiler, dayılar sizi dövsün veya paranızı alsın diye... Yeni doğan'ın kankası bir diğer mahalledir.