chicago

ahh rüzgarlı şehir. bence Amerika kıtasının en güzel şehridir. ayrıca antalya ile kardeş şehirlerdir. amerika birleşik devletlerinin en kalabalık 3. şehri olup michigan gölünün güneybatısında yer alır ayrıca 1885'te amerika birleşik devletlerinin ilk gökdeleni burada dikilmiştir. şehrin chicago bulls (nba) chicago bears (nfl) chicago fire (futbol) chicago cubs ve chicago white sox (beyzbol) chicago blackhawks (buz hokeyi) adlı amerika birleşik devleterinin tüm liglerinde mücadele eden takımları vardır. sporu severler. ünlü sears tower bu şehirdedir. hayli çok park ve bahçeleri vardır. millenium park en ünlüleridir. pek çok kuş türü yaşar ve karasal iklim görülür pek sıcak gören bi şehir değildir. ünlü chicago tribune gazetesinin sahibi olmak beraber pizzaları ile ünlüdür. route 66 la'den başlayıp chicago'da son bulur. en ünlü caddesi michigan avenuedur şehrin içinden chicago nehri geçer.
logosu kırmızı boğa olan basketbol takımına sahip şehir.
(bkz: chicago bulls)
windy city olarak anılan amerikanın illinois eyaletine bağlı şehri. kuzeyde olmasından ötürü oldukça soğuk bir iklime sahiptir. öyle ki, kışın kalorifer boruları donabilmektedir. bunun haricinde güzeldir, hoştur. gezilecek yerleri oldukça fazladır. keyif verir.
güzel olduğu kadar tehlikeli bir şehirdir özellikle güneyine turist olarak gitmeniz intihar ile eşdeğer bir kavram olarak tanımlanabilir.

haftalık 70-100 arası silahlı olay gerçekleşir; toplu taşımadan kesinlikle uzak durun öyle bir yer ki burası şehir içinde arabayla giderken canlı canlı uyuşturucu ticaretini görebilirsiniz.

eylül ayında meksikanın bağımsızlık gününde meksikalılar eylem yapmıştı riverwalk cügara dumanı kaplıydı ve dumanların arasından bir anda belinde makineyle high siyahi bir dayı elinde bayrakla gelip trump'a küfür ede ede beni takip edin diye bağırdı o anki göz korkusuyla biraz yürüyüp aradan kaçmıştık işin en kötü yanı da olaylar gerçekleşirken yanımızda polislerin hiçbir şey olmamış gibi izlemeseydi.