cep telefonunu çaldıran sözlük yazarları

geçen sene bu zamanlarda, yaptığım metrobüs yolculuğunda başıma gelen trajik olaydır. çok söylendim hırsıza, napıcaksın 4 yıllık telefonu diye.

iletişim bilgilerinizi, hattınızı, bilumum şahsi fotoğraflarınızı kaybetmenizin dışında eğer mobil bankacılık kullanıyorsanız hattın iptali için banka şubelerinde dolaşmanıza neden olacaktır. (evet bana öyle oldu)
Sene 2002 ve lisans öğrencisiyim. harçlığımı çıkarmak için bir organizasyon firmasında part time çalışıyorum. 23 nisan çocuk festivali için park orman’dayız. ben biraz erken gittim ve havuz kenarında bankta oturmuş supervisor’ı bekliyorum, beklerken de nokia 6610 telefonumda bounce oynuyorum. derken bir beyefendi yanında küçük çocuğuyla gelip fotoğraflarını çekmemi rica etti. telefonu elimden bırakıp ayağa kalkarak havuz kenarında fotoğraflarını çektim. o sıra supervisor’lardan biri uzaktan bana seslenerek yanına çağırdı. beraber restorana girdik topluca kahvaltı yapmak için. masaya oturmamla cebinde telefonumun olmadığını farkettim. kendisi hemen kendi telefonunu verip arattırdı. nafile, anında telefonu kapatıp cebe indirmişlerdi bile. ben bankta otururken orada havuzla ilgilenen bir dayı vardı. başka da kimse yoktu. ya o indirdi cebe ya da oğluyla fotoğraflarını çektiğim adam. koskoca park orman gibi bir müessesenin kameralarının çalışmaması da ayrı hadiseydi tabi.

Bunun dışında 2006 yılında askerdeyken evimize giren hırsız nokia 7610 ’umu götürmüştü.
çalınan kişinin vicdanına bağlı olaydır. iyi niyetli ise ne yapıp eder sahibine ulaştırır o telefonu.