cem yılmaz

/ 3
harika bir komedyen harika bir oyuncu ama en önemlisi ise harika bir insan.
İstanbul / Leman Kültür'de sahneye çıkma başlamasıyla hayatımıza giren (aynı yıllarda Leman dergisinde karikatüristlik yapan) daha sonra yaptığı stand up gösterileriyle (Milenyum - Bir Tat Bir Doku - CMYLMZ - Fundamentals - STANDartCY) sektöre adını altın harflerle yazdıran ve birinciliği kimseciklere kaptırmayan Türk mizahına yön veren efsane.

Ek olarak gerek oyuncu - gerek senarist gerekse de yönetmen olarak yer aldığı filmler şöyle; Her Şey Çok Güzel Olacak, Vizontele, GORA, Organize İşler, Hokkabaz, AROG, Yahşi Batı, Av Mevsimi, Pek Yakında, Ali Baba ve 7 Cüceler, İftarlık Gazoz, Arif v 216

Son olarak izlemeyenler için şuraya Cem Yılmaz'ın kendi anlatımıyla belgeselini bırakıyorum.

Haa bir de; baba şu kısa Cem Yılmaz komedi / bilim kurgu filmini izlemediyseniz izleyin :) https://www.youtube.com/watch?v=bpwoc7f1yNc&t
bu ülkeye fazla gelen insandır. esprileri çoğu zaman anlaşılamadığı için beğenilmez. yahşi batı filmindeki kfc esprisine "kfc ne la?" diyen gördükten sonra değerini anladım. harbi bu ülkeye fazla.
Ekrem İmamoğlu'nu kutladığı için yalaka olduğunu iddia edenler vardır.
Adam ne yapacağını kime yaranacağını şaşırdı artık.
Parasızlıktan stand up larına gidemediğim fundamentals ı milyonlarca kez izlediğim izlerken karnıma ağrılar giren komedyen (bkz: g*tünüzden element uydurmayın :)))
zeki adamdır, setlerde tüm ekip tarafından sevilir, defne samyeli’yle düzenli manita oluşana şey yapmayalım şimdi.
/ 3