çek cumhuriyeti

/ 3
uzun süreli veya oturum izni için vize almak istediğinizde en az 2 ay önceden başvuru yapmanızı gerektiren ülkedir
içinde Telč isimli UNESCO dünya mirasına ait minik ve mükemmel şehri bulunduran, bana hep güzel ve iyi insanları hatırlatan ülke.
son zamanlarda esrar hakkında ki esnek davranışları ve o güzel kadın ve biraları ile beni tamamiyle cezbeden bir şehir. bunlar işin eğlencesi tabiki.


2. dünya savaşında tek mermi bile sıkılmadan ele geçirilen Prag şehri ikinci dünya savaşı öncesi mimarisini hala taşıyor ve taşımayada devam edecek gibi. Arnavut kaldırımlı sokakları ve muhteşem yeşil şehri ile gidip görülesi bir yer. (bkz: prag)
Prag gördüğüm en güzel şehirlerden biri, bir ömür yaşayabilirim sanırım.
Bulutlara deyen muhteşem gotik binalarıyla sizi orta çağa götürecek olan başkente sahip ülke. Muhteşem biralarını söylemiyorum bile. Fiyatlarındansa hiç ama hiç bahsetmiyorum.

Kanımca bir doğu avrupa ülkesi sayılmaması gereken, euro'nun günümüz konumu itibariyle gezilebilecek ucuz ve güzel ülkeler listesinde bana göre başı çekecek olan yer. Ayrıca domuz etine merakınız varsa çok güzel domuz eti yemekleri var.

Aynı zamanda dünyanın en yoğun tren hattına sahip ülke. Adamlar resmen her köye tren istasyonu yapmışlar.

Sonuç olarak: hem ucuz hem güzel bir avrupa ülkesi gezmek istiyosanız eğer şiddetle tavsiye ederim.
bu ülkede yaşayanların çoğu herhangi bir dine mensup değildir.
kutna hora'da bknz. Prag, mezarlardaki kemikleri çıkarıp garip bir eğlence anlayışıyla sergileyen ilginç bir kilisesi vardır.çek cumhuriyeti - cek-cumhuriyeti-PY3Lr
ilk göz ağrım. ilk gez seyahati deneyimlediğim ülke. insanları, biraları, binaları her şeyi benim için unutulmaz. 2016 yılında ikinci kere gittiğim, karlovy vary, cesky krumlov. brno ve kutna hora gibi yerleri görmenizi şiddetle tavsiye ettiğim güzel ucuz doğu avrupa ülkesi.
en yakın zamanda gitmek istediğim ülke... Şehrin atmosferi ve kızları ile beni kendine çekiyor.
pragı galiba bi ben sevemedim ya gerçekten değişik bir şehir eksik geldi bana bir şekilde...
bu sene gideceğim..lakin kışa denk gelecek..umarım soğuk yüzünden keyfim kaçmaz..
/ 3