çanakkale

/ 5
Gelen olursa elimden geldiğince gezdirmeye kamp yapmaya konaklamasına yardımcı olurum ulaşın bana fazla gezemiyorum bu aralar size yardım ederim hiç değilse
üniversite nedeniyle 5 yıldır yaşamakta olduğum yer, bana göre Türkiye'nin en güzel şehri. İlklerimin, sonlarımın, hayatımın şehri. Bir gelenin bir daha asla gitmek istemeyeceği, masmavi deniziyle, yeşiliyle, eşsiz kamp yerleriyle, tatil mekanlarıyla, Bozcaada ve Gökçeadasıyla, Kordon'da 1 liraya içilen çayıyla, kordon boyu barları ve kafeleriyle, barlar sokağı, kitapçılar çarşısıyla... kısacası kendiyle tam bir gençlik cumhuriyeti olan şehir.

ne olursa olsun, ne sebeple gidersem gideyim yine dönüp dolaşıp buraya geleceğim, biliyorum.
bu topraklarda yaşayan her vatandaşın ziyaret etmesi gereken şehir. Kamp malzemelerinizi almayı unutmayın gelibolu yarımadasında kamp kurulabiliyor. Asya kıtasının en batısı babakale bu şehirde.
Tam bir öğrenci şehridir, üniversite için gelirsiniz aşık olursunuz ayrılamazsınız. eski kordonu, yeni kordonu, özgürlük parkı, barlar sokağı her bir köşesi çok özeldir.

Sanatçıların en uğrak mekanlarından biridir, aklınıza gelen her yerli şarkıcı her sene çanakkale'ye kesinlikle uğrar.

İçdaş, Doğtaş, Kale seramik, Dardanel dışında kurumsal bir firması yoktur, bu yüzden kurumsal bir firma'da iş bulmak çok zordur. Eğer bu şehire okumak için gelmiyorsanız ya da emekli değilseniz kendi işletmenizi açıp kendi paranızı kazanmanız lazım.
hayatımın 20 yılı geçti. bir yirmi yıl daha geçsin. güzel şehirdir.
yüksek öğrenim hayatımın üç yılını geçirdiğim şehir. muğla'mdan sonra en sevdiğim şehirdir. her yıl ziyaret etmeye çalışırım. geçen yıl katıldığım "çanakkale bisiklet turu"nun 2018 için kayıtları başlamış. katılmanız tavsiye olunur.
https://www.canakkalebisikletturu.com
aşık olduğum yer aşta önyargıyla davranıp ne kadar güzel olabilir diye bir salaklık yapmıştım ama şehirler değil yanındaki güzel olmalı ki keyfi çıksın lafını anladım şakirde çay içmek yeni kordona gidip mantı gömüp sonra puflara yayılmak sabahları denize karşı kahvaltı etmek

sözlük onu çok özlüyorum
/ 5