çamlıca gişeleri

İstanbuldan ankaraya giderken parmak kaldırdığım gişelerdir. Hatta öyledir ki polis memurlarıyla göz aşinalığımız da vardır. Genelde ankaraya tek atabilirsiniz
eskide kalmıştır. o efsanevi otostop noktamız, anadolu yakasının kalbi çamlıca gişeler yıkılmış, yerine kamera sistemi gelmiştir.

(bkz: r.i.p.)
istanbuldan ankara yönüne otostop çekecek kişiler için en iyi noktadır.eskide kaldığı filan yoktur.kamera sisteminin gelmesinin hiç bir önemi yoktur.hemen sağında bulunan yol kenarı tır denetim istasyonundan ankara yönüne çok rahat tır bulabilirsiniz.denetim istasyonunun emniyet şeridini kullanarak binek araç durdurma şansınız da vardır.bol şans!
anadolu yakasının efsane otostop noktası. ankara yönüne otostop çekicekler için en ideal noktadır. 1,5 gün süren mardin seyahatimde ilk atışı yine bu noktadan yapmıştım. eğer doğru saati seçer ve şansı yanınıza alırsanız başka otostopseverlerle karşılaşma olasılığınız da çok yüksek. kız için erkek, erkek için kız yoldaş bulmak büyük şans. biri güven diğeri hız açısından. ayrıca defalarca otostop denediğim bu noktada en fazla 10 dk bekledim bugüne kadar ve hiç yolda kalmadım. sevgili istanbullular çamlıca gişeleri tarihtir, anıdır, hikayedir. sahip çıkın gişemize ve başka noktalara kaymayın..
Güncel bilgi olarak boydan boya bariyer yapılmış efsane otostop noktası.