çadır seçimi

/ 2
kamp kurulacak ortama göre değişiklik gösteren bir seçimdir. öncelikle çadırlar 2,3,4 ve 5 mevsim olmak üzere 4 e ayrılır. 2 mevsim çadırların bir tarafı açık, sadece yaz içindir. çift tenteli çadırların iç tarafı veya sadece 3 tarafı kapalı çadırlar buna örnektir. 3 mevsim çadırlar kış koşullarından korumaya elverişli olmayan çadırlardır. 4 mevsim çadırlar, kış koşulları için üretilmiş çadırlar olup, 5 mevsim çadırlar dağ ve fırtına koşullarına göre üretilmiş, kar etekli çadırlardır.

kampınızı sadece yazın kuracaksanız 3 mevsim bir çadır sizin için yeterli olacaktır. ben her zaman, kötü ihtimalleri de düşünerek çift tente çadırları tavsiye ederim. kışın da kamp atarım derseniz, 4 mevsime doğru yönelmelisiniz ki riskinizi azaltabilesiniz. 5 mevsim çadırlar ev gibidirler zaten, ciddi de pahalıdırlar.

bir çadırın kalitesini, malzemesi ve pollerinden anlayabilirsiniz, ama piyasada çok fazla marka olduğu için kullanıcı yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.

çadırın boyutuna gelecek olursak, ufak çadır daha mobil ve daha az yer kaplama avantajıyla yer seçiminizi kolaylaştırır, kışın nefesinizle içeriyi ısıtmanızı kolaylaştırır. büyük çadırlar ise daha konforludur. içeriye rahat rahat yayılabilirsiniz.
msr hubba hubba bu işin en iyisi ama husky bizam'da candır..
yardımrail'e yazdığınız zaman bulunduğunuz koşulların ,kullanacağınız şartların hiç önemi olmayan çadırdır.
Bir post atıldıktan takribi 10 dakika sonra '' +30 lira fazla koy arpenaz2 al '' cılar basar ortamı.
O yüzden 30 lira fazla koyun arpenaz 2 alın
Arpenaz Fresh & Black seçilebilir, insanlar "bu ne sıcaktır yarabbi" diye dışarı kaçarken, sen çadırında rahat rahat yatabilirsin,festivallerde sıkça gördüğüm olaydır.
Çadır alacak arkadaşlara önerim il önce ödünç çadır ile denemeleri, sonra kendilerine buna uygun çadır almaları örneğin ben fresh&black kullanıyorum ama sürekli birlikte kamp yaptığım arkadaşım çadırdan hiç hoşlanmıyor. İçi siyah olduğu için tabuta girmiş gibi hissettiğini söylüyor. Bir deneyip almakta fayda var.
Camprail sakinlerinin yoldaşı, yandaşı, en sevdiği dostu olan decathlon ürünleri başta olmak üzere, kampçılık rütbesi arttıkça husky'e kayan, parayı buldukça nortfacelere, mamutlara geçilen, bir kampçının olmazsa olmazı olan şey: çadır. Tulum. Mat. Ekipmmaan
/ 2