çadır

Kamplarin olmazsa olmazidir.

Hafif bir yagmur altında , tentenin altından sızan çim- toprak kokusuna , cadirin tentesine çarpan yagmur damlalarinin musikiside eklenince, en güzel bir terapi halini alir.
Başlangıç seviyesi için(2-3 mevsim) : migros,a101,bim ve carrefour vb mağazalardan özellikle tek tenteli yani tek katmanlı olanları asla alınmamalıdır. Benim önerim decathlondaki 89 tl lik çift teneteli arpenaz 2 çadırlardır. Başlangıç seviyesi için en uygun en fiyat performans çadır budur. Kaldı ki bu çadırla geçtiğimiz abant kış kampında gece -20 de donmadan yaşayan onlarca insan vardı yani kışın bile kullanılabiliniyor,ama yinede bir kar fırtınası hepsinin icabına bakardı şanslılardı.Ben kış hariç öneriyorum ama yinede kullanan var risk size kalmış, kışın en önemli şey uyku tulumunuzdur bunu unutmayın. Rahatına düşkünler içinde bunların biraz daha konforlu ve geniş olan arpenaz 2+ ve 3+ modellerini öneririm yine decathlondan.
Orta seviye (3-4 mevsim) : Decathlonun çadırları ortaya seviyeye de girse de yinede bu seviye de daha çok husky, evolite,loap ve easy camp marka çadırlar bulunur. Fiyatları 300 ila 1000 tl arasında değişir çok model vardır, satıcıyla konuşup amacınıza uygun almanız gerekir.
Profosyonel seviye(4-5 mevsim) : Bana göre şuan decathlonun hiç bir çadırı bu seviyede değildir ki kendilerinin de böyle bir iddiası yoktur.Bu level a ise husky ve ferrinonun bir kaç üst modelleri ile north face , eureka,marmot ,msr gibi çadırlar girer. fiyatlar 1000 tl den başlar ev fiyatına kadar gider . genellikle zirve tırmanışlarında, yoğun tipi altında kullanılır.

sadece yaz ayları çadır kullanacaklara en iyi önerim decathlonun fresh-black serisi çadırlarıdır çünkü yazın en serin kalan çadır bunlardır.

fırlat aç şeklinde 2 sn de kurulan çadırları eğer araçla götürmeyecekseniz önermiyorum çünkü sırt çantasıyla taşıması pek kolay değil.

genelde her mevsim kullanacak, maddi olarak çok sıkıntı duymayanlara da husky çadırları öneririm.fiyatta husky kadar çıkamayanlara da arpenaz 2+ veya 3+ öneririm.

sorularınız olursa mesaj atabilirsiniz.
Kimisi ev alır yatırım yapar kimisi bahçe alır geleceğe hazırlar işte gezginlerin tek yatırımı çadırıdır. Yeri gelir sıcacık yuvası olur yeri gelir tek barınacağı yer olur. Alttaki zeminin verdiği his çadırının rüzgarda sallanması ayrı bir zevktir.o fermuarı çekince adeta sadece senin olan bir dünya kapıları açılır.kısacası Gezginin olmazsa olmazıdır.
alman malı iyidir abi çadırımı alana kadar almanlara antipatim vardı bildiğin alman hayranlığına doğru gidiyorum almanlar kamp işini yapıyo abi ya
rahatına düşkün müsün? üç kişilik ve bagajlı al misafirin ve çantalar için ideal ölçü.
küçükken ayılar tarafından yenilmekten korktuğum için kalamadığım ama aslında 4 duvar arası apartmanlarından, daha güvenli olan yer.
kampın olmazsa olmazı değildir. nereden çıkarıyorsunuz kuzum bunları. hamakla da, tarpla da kamp yapılabilir. hatta barınak yapıp orada da kamp yapılabilir.
Tecrubem konusunda hic mutavazi olamayacagim
İlk baslayanlar icin marketlerde satilanlari kesinlikle tavsiye ederim
zamanla tecrubeniz size dogruyu gosterecektir
Amma velakin muhakkak cift kapili almalisiniz millet disarda terini soguturken siz ihtiyaciniz olan uykuya devam edersiniz
Kac kisi kaliyorsaniz cadir tercihiniz +1 olsun
Kesinlikle cift katman olmali
herşeyden ıymetlidir ister 40 tl ister 1000 tl olsun. bana birşey olsun ona olmasın aman
Vaktimizi ve enerjimizi çalan her şeye karşı bir başkaldırı aracıdır.