büyükçekmece

istanbul'un, istanbul'dan çok edirne'ye aitmiş gibi duran ilçesi. seviyoruz o ayrı.
Orası da istanbul mu diye dalga geçtiğim ama akşamları falan sahilinin çok hoş olduğunu gördüğüm yerdir.
istanbulda çalışmadığını sürece istanbulda yaşamaktan en çok zevk alabileceğin, gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel istanbul'un en güzide ilçesi.

her yıl yapılan uluslararası festivali bu güzel ilçede yapılmaktadır. göl kısmında bulunan kültür parkı yöresel yemekler tatmak isteyenlere kollarını açmaktadır. festival zamanı ve ramazan ayında renkli aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır.
halamın yaşadığı, gitmekten inanılmaz keyif aldığım, beylikdüzünden sora gelen istanbul ilçesi. yazın eğlencesiyle, sahiliyle, gezmek ve kafa dinlemek isterseniz gölüyle her koşulda sizi mutlu eden muhteşem biryer. gelecek planlarım oraya yerleşmek.
Duyunca ya da görünce arda kural isimli eski oyuncu aklıma geliyor. Twitterdaki parody hesaptan yazılan şezlong muhabbeti yüzünden hep.
doğup büyüdüğüm ilçe. tüyap fuar merkezini geçtiğinizde etrafa çöken sessizlik paha biçilemez. dört mevsim ayrı güzel sahili günübirlik kamp tadına yakın.
Avrupa yakasi nüfusunun buyuk kisminin gitmek icin cuma - cumartesi aksamlarini iple cektigi , hirsizlik, taciz -tecavuz gibi maalesef sehrin bircok bolgesinde sık yasanan olaylarin hic yasanmiyor oldugu, ozellikle minibus şoförlerinin halinden tavrindan (ki bu kistas benim icin bir ilcenin sosyal durumuna dair en onemli ipucudur) belli bir kalitede bir ilce oldugu anlasilan ve is donuslerinde insana kendini tatilde hissettirdigi icin bir turlu uzaklasilamayan, uzaklasmamak icin istanbul'un geri kalanina surekli bok atmaya sebep olan keyif ve ozgurluk ilcesi.