burdur

/ 2
Akdeniz bölgesinde bulunan sayısız eşsiz benzersiz güzelliklere sahip güzel ilim.

Sorusu olan yazarlar yeşillendirebilir.
şehir merkezinde fazla bir şey bulamayacağınız, ancak 50 km içerisinde oldukça güzel bakir alanlara ve tarihi kalıntılara ev sahipliği yapan, belki de çoğu kişinin tek seferde haritada bile gösteremeyeceği akdeniz ili, memleketim. haritada gösteremeyecek olanların cahilliğini bir kenara bırakıp, burdur’u ısparta’nın ilçesi olduğunu sananlara bile denk gelmişliğim vardır. nasıl yaşıyorsunuz bu cehaletle arkadaş, zor olmuyor mu?
Nüfusuna kayıtlı olduğum ildir. Çok bilinmesede doğa severler için tavsiye ettiğim işler arasındadır. Yamaç paraşütü yapanlar için önemli parkurları barındırır içinde. (bkz: bucak) gibi baştan aşağı harikalar ile dolu bir ilçesi vardır.
duyduğumda sinan akçıldan

burdur burdurrrr
burdur burdurrrr

şarkısını söyleten şehir
m.o. 10.000 yilindan beridir topraklarinda insanlarin yasadigi, il sinirlari icersinde 28 tane antik kentin bulundugu, cesitli gollere ve magaralara ev sahipligi yapan, bir yuzunu gole bir yuzunu toroslara dayayan, memur olsam cok guzel yasarim diyebileceginiz, osmanli devleti'nden bu yana bu topraklarda vilayet statusunde olan guzide sehrimiz
araştırmaları oldukça başarılı ve incelikli devam eden ve arkeologları tarafından güzelce korunan 2 tane antik kenti olan, şimdilerde mahvetmeye çalıştıkları şahane bir göle -salda gölü’ne- sahip şehrimiz. yemekleri, etleri oldukça lezzetli. gezip görmenizi tavsiye ederim.
Hic gidip gormuslugum yoktur ama burduru da burdurlulari da cok severim.
askerlik vesilesi ile tanıştığım. sonrasında da gitmesek de varlığını bildiğim güzide şehir. Hatıralarım canlandı ,,
edit: yazım kuralları
Tam olarak feyyaz yiğit dinlerken denk gelmiş başlık ağlatmıştır. Burdur'lular
/ 2