bükreş

Balkanların Paris'i Bükreşte eğlenmek için çok büyük harcamalar yapmanıza gerek yok , aşağıda saydığım clubler hem çok elit hemde uygun fıyatlı mekanlardır..
-Oktoberfest
-Control Club
-Nomad sky bar
-bamboo
-Malibu
-Freddo Bar & Lounge
Romanya'nın başkenti olan şehir. bükreş garında trenden indikten sonra yorgunluktan ayakta uyumam neticesinde çantamın ön gözüne koyduğum ufak bir miktar paramı çaldırdığım yerdir aynı zamanda. dikkatsiz olduğumuz takdirde dünyanın neresinde olursa olsun başımıza gelebilecek bir olay. neyse ki asıl para kaynağım sırt çantamın derinliklerinde bulunduğu için gezimi çok fazla etkilememiştir ve bundan sonra beni daha dikkatli gezmeye sevk etmiştir.
romanya gezim boyunca braşov-sibiu-sinaia gibi ponçik şehirlerden sonra Bükreş biraz itici gelmişti hem kaotik ortam hem de tren garının güvenli olmaması beni baya bi hayal kırıklığına uğratmıştı. akşam saat 11 den sabah 5 e kadar sırtımda 10 kilo civarı bir sırt çantasıyla sokaklarında takılmak zorunda kaldığımız ve gece vakitlerinde aslında hiç te güvenli olmayan sokaklarıyla bizi maceradan maceraya sürükleyen şehir olarak aklımda kaldı. hayat kadınları tarafından sözlü tacizler ( genciz, yakışıklıyız tabi) ve bildiğim bütün dilleri bilen homeless adamın bizi 2 saat sonra şehrin öbür ucunda bulması şehrin üzerimde bırakmış olduğu bir lanet gibi hissediyorum. tren garında şavurma yemeyin. ayrıca 1 liraya denk gelecek bir fiyatta sosis ekmek yemiştik ( para yok napak? ) mide sağlığınız için onu da yemeyin. bir de paskalya bayramına denk gelmiştik insanlar ellerinde mumlarla sokakta yürüyorlardı. biz de bira kasalarının üzerinde müzik dinleyerek uyukluyorduk ( hatırladıklarım bunlar). sabah ilk otobüsle şehirden ayrıldık. onun dışında bar ve diskoların baya sağlam olduğunu duydum ama gezide asla gitmediğim yerlerin başında bu tür mekanlar geliyor. bizim gibi macera seven arkadaşlara şehri tavsiye ediyorum. he unutmadan; old town'ı gayet başarılı!
normalde romanyada aşırı ucuz olan taksiye aman diyim bükreşte binmeyin, adam tokatlıyorlar. ayrıca bunun nesi paris? çok leş gereksiz kalabalık anlamsız bir şehir. uzunçayır metrobüs durağı gibi hissettiriyor bana ne manağğğsa
çok gitmek istediğim şehir.bükreş çok havalı değil mi ismi felan? değil biliyorum ama sokakları ve havası çok iyiymiş!
kim ne derse desin sokaklarında gezince mimari olarak doyuma ulaştığınız, harika yöresel yemeklere sahip, doğal güzellikleri ile de sizi büyüleyen şehir.
2 milyona yakın nüfusu olan güzel mimarili doğu avrupa şehri fakat maalesef bir o kadar da pis. araba ile sofya üzerinden geçmiştim sınırdan geçince yarım saatlik mesafede