bratislava

/ 4
Tuna'nın güzeli, küçük ve büyük şehir gibi unvanlara sahip gezmesi keyifli insanları sıcak olan Slovakya başkenti.
Bir günde baştan sona gezmesi mümkün olan şehir.

Lehçe bilen birisi için şehirde iletişim çok kolay. Hemen herkes ingilizce biliyor.

Kızlar çok güzel.

Not: ufo binasına çıkmayın. Bi bok yok.
Kesinlikle man at work heykelinde fotoğraf çekerken adamın tepesine çıkmayın
1 günde gezilebilecek, küçücük ama içi dolu fıçıcık bir şehir. gece hayatını sevenler, özellikle yaz aylarında cuma ve cumartesi günleri orada olmaya çalışsın.
herkesin bokladığı ama benim ultra eğlendiğim ve sevdiğim şehir. Burada çok ilginç bir şeye denk geldim. Çoğu Slovak (aslında hepsi galiba) Türk olduğumu duyunca ilk önce İstanbul değil ''Ankara'' dedi, hatta sadece Ankara dedi. Sevindim ya la.
Gitmeden önce resmi tatil günlerine mutlaka bakin. 29 Ağustos Slovak Ulusunun Yükseliş Bayramıymış bütün gün boyunca aç gezdim ne marketler ne restoranlar nede AVM açık.
gezme amaçlı gidiliyorsa 1 ya da 2 günü geçtiğinde sıkabileceğini düşündüğüm şehir.ayrıca düşük bütçeyle geziyorsanız sizi mutlu edecek şehirdir, ucuzdur.
Viyana'dan Budapeşte'ye gidiyorsanız bir bakmışsınız buradasınız. Burada Adanalı bir abide kalmıştık. Kızları güzeldir. Ufo şeklinde köprüsü meşhurdur.
otostop çekmek için uygun bir şehir olmadığını düşünüyorum. yazın 3-4 saatimizi bratislava'dan viyana'ya otostop çekmeye harcadık ve hiç araç durmadı. 80 kmlik yol için az kalsın güneşin altında eriyip asfalta yapışıcaktık.
olur da yolunuz düşerse old town bölgesindeki konditorei kormuth adlı pasteneye gidin ve hayatınızın en lezzetli turtalarını, pastalarını klasik müzik eşliğinde yiyin. inanın, pişman olmayacaksınız.

tabii, bu güzelse diğer yiyecekleri de güzeldir gibi bir yanılgıya düşmeyin.
zira halusky diye bir geleneksel yemekleri var evlere şenlik.

ben beğenmedim beğenen çıkacaktır illa ki.
tanım: kızları inanılmaz güzel şehir.
viyana'ya gitmişseniz bir ülke daha görüyüm diyenlerin yeridir.
/ 4