boston dynamics

Amerika'lı bir Yapay zeka, robotik şirketi. Aralık ayı içerisinde 900 milyon dolara hyundai'ye satılmasıyla gündemdeydi.

29 Aralık tarihinde Resmi YouTube kanalından do you love me? isimli bir video yayınladılar.

Yani açıkçası bir yanım fake diyor bir yanımsa ulan belki de yaptılar. Elon musk ise Twitter hesabından cgi(bilgisayarla üretilmiş görüntü) olmadığını iddia ediyor.
https://twitter.com/elonmusk/status/1344019835341180930?s=20

Eğer yaptılarsa sadece dans etmeyecekleri kesin, Yapay zekanın da gitgide gelişmesiyle bu birleşimden çıkan şeyi düşününce insan ürpermiyor değil. Vermeyin abi yapayı ne olur ne olmaz acelesi yok. Hem sarrah connor'ın bizi kurtaracağı ne malum.
teknolojinin bu denli gelişmesine sevinsem de aslında korkutucu olan durumdur. Bu arkadaşların silah olarak kullanılmayacağının garantisini kimse veremez.
amerika'nın 900 milyon dolar gibi çerez parasına(bu sektöre baktığınızda hakikaten öyle) satılmasına izin vermesiyle geleceğinden emin olmadığım, pr çalışması olduğunu düşündüğüm şirket.
O danslar kolay, yiyorsa robota zeybek oynatsınlar da görelim dediğim şirket.
nedense sıklıkla fringe dizisindeki massive dynamic ile karıştırılmaktadır.
Bir gün şu fantastik filmlerde gördüğümüz robot istilası yada robot askerlerle karşılaşırsak, muhtemel robotların üzerinde yazacak olan marka..

Belki sosyal ağlarda tanıtımı güçlü olduğu için daha çok biliniyor da olabilir. Bilemedim..

Sayfası: https://www.bostondynamics.com/