borsa eğitimi

bu ülkede herkesin alması gereken eğitim. yoksa param battı gitti feryatları yükseliyor. bu alanda usta kişilerin görüşleri ile bu alanda bilgi sahibi olunabilir. engin erdebil canlı trade eğitimleri var.
Borsa eğitiminin tek başına yeterli olmadığı kanaatindeyim. Finansal okuryazarlık eğitimiyle birlikte alınması gerektiğine inanıyorum.

Düzenli bir geliriniz var ise ve enflasyonun yüksek olduğu bir ülkede yaşıyorsanız (bkz: izlanda cumhuriyeti) tasarruflarınızın erimemesi için kendinizi bu yönde geliştirmenizi tavsiye ederim.

Paralı eğitimlere pek gerek yok. Bunlarla ilgili bir yığın kitap ve bir yığın youtube videosu mevcut. Sadece zaman ayırmanız yeterli. Paranı korumak için para harcamak bana mantıklı gelmiyor.

Ben birikimlerimi uzun vadeli olarak bist de tutuyorum. Daha çok temettü dağıtan ve büyüme odaklı hisselerdeyim. 3 aylık ve yıllık bilançoları okuyarak yorulmadan yatırımımı gerçekleştiriyorum. Vakti olan arkadaşlar için trade yapmak daha karlı olabilir ama benim o kadar vaktin yok.

Haa üfe nin %80 olduğu ülkede son bir yılda bu oranın üzerinde kazandıran yalnızca iki enstrüman oldu. Ev ve araba. Diğer tüm enstrümanlar bu oranın altında kaldılar. Tabi her ikiside anında nakite dönüştürülebilecek yatırım araçları değiller haberiniz olsun.