bonzai

Sentetik kannabinoid veya bilinen adıyla bonzai, esrar etkisi veren bir tasarım uyuşturucu.
Spice, K2 gibi başka isimlerle de anılmakta ve esrara alternatif olarak 2004'ten beri ticareti yapılmaktadır. Çoğunlukla pipo veya nargile ile ya da sigara kağıdına sarılarak, nadiren ise demlenerek tüketilmektedir.
heijan ın da cıkıs parçası olan tehlikeli bir sentetik uyuşturucu türü.kullanan insanda hem bağımlılık yapar hemde kalıcı yıkıcı etkiler bırakır.malca bişeydir.uzak durulası.
aslında bonzai koçtaş da satılan bitkilerin canlanması için kullanılan gübre elemanın biri nasıl yokluk daysa bunu sarıp içiyor bakıyor kafa iyi tüm koç taşları boşaltınca anlaşılıyor durum ülkeye girişi yasaklanmakta şuan incir yaprağı gibi bir çok ağaç yaprağını kurutup kimyasal sıkıp bonzai diye kakalanmakta çok ucuz ama aniden kafa yapan kimyasal...
kenevirin kimyasal olarak işlenmiş halidir. dünyaya çin'den yayılır. türkiye'de etkisini arttırmak ve maliyeti düşürmek için içine fare zehiri koyarlar. son zamanlarda torbacılığını suriyeli mülteciler yapmaya başlamıştır.
eğer yolda yerde hareketsiz yatan birini görürseniz ve oralarda sentetik bi koku varsa bonzaiyi içmiş , önce bacaklarını hissetmediği için bi yere çökmüş sonra midesi , kalbi ve kafası gitmiştir.