bodrum’da yaşamak

Kışları huzur, yazları hüzün demektir. Çünkü bodrum’un güzelliğini en iyi kışın görebilirsiniz. Bodrum o sakinliğini, huzurunu ve güzelliğini size sadece kışın gösterir. Bu tıpkı bir sevgilinin tüm güzelliğini baş başa kalınan o romantik dakikalara saklaması gibidir. Sadece iki sevgiliye özeldir yani.
Bodrum’da yaşamak demek her sabah insanlara, hayvanlara ve denizin dalgalarına günaydın demektir. Mutluluktur yani. Dünyanın en güzel gün batımına her gün tanık olmaktır. Çatal adasının kıyısında kaybolan güneşe ruhunu vermektir. Edebidir, coşkuludur, şairanedir. Mandalina bahçesinde yürümek gibidir. Zeytin güzeli edasıyla salınmaktır bodrum’un dar sokaklarında. Beyaz evden gayrısını bilmemektir, sevmemektir. Begonvil döşeli evleri selamlamaktır. Ah be cancağzım sende yaşamak aşktır. Seni yaz aşkına düşenler anlayamaz sen mevsimsiz bir kara sevdasın. Ömürlük bir tutkuyla sevilmeye layıksın.
Beton yığını bir şehirde yaşamaktır. Muğlanın en çorak en beton şehri bodrumdur. Plajları ve sahilleri küçüktür. Şehir merkezinde trafik vardır. bir çok yerinde kaldırım bile yoktur.
turist olarak bodruma bayılıyorum ama yaşamak için tercih etmezdim herhalde. her yer birbirine uzak, illa ki araba lazım. hayalimdeki küçük sahil kasabası prototipine uymuyor. marmaris'i bodruma'a tercih ederdim yaşamak için.
zengin yöresi. çeşme’nin bu kadar revaçta olmasının asıl sebeplerinden biri de bodrum’daki hayatın bu denli pahalanmasıdır. gerçi çeşme’nin de bir farkı kalmamış durumda.