blablacar

/ 10
yurt ici ve yurt disi otobus, tren ve ucak seyahatlerinin disinda yeni bil alternatif olan ulasim konulu site. link icin

ben iki defa kullanmistim, biri moldova- odessa arasinda, digeri ise minsk- st. petersburg ve ikisinde de hic bir sekilde sikinti yasamadim, normal otobus ve tren biletine gore daha uyguna getirmistim ayrica daha konforluydu.
bir çok kez kullandığım uygulama.

anlaşmamanıza rağmen sizi evinize kadar bırakan ve ya gittiğiniz şehri gezdiren ,yemek ısmarlayan bunlara rağmen sitede yazdığı ücreti almayan sürücülerle karşılaşabirsiniz.onlar ne kadar almak istemese de parayı vermek sizin borcunuzdur.


bunun yanında sadece kadın ''düşürmek'' için burada olan tipler de yok değil. mesela ağvarail için 2 erkek arkadaş olarak istek atıp direkt reddedildiğimiz bir arkadaşa ,kadın arkadaşımız tarafından istek atılınca saniyesine onay gelmişti.

ayrıca son dakika iptalleri hem sürücü hem yolcu tarafında fazlaca olmaktadır.
bir kez kullandığım oda Interrail etkinliğine katılacak arkadaşın (o zaman tanımıyorum) blablacar a adam araması sonucunda bulduğum, muhteşem keyifli bir yolculuk geçirip kamp boyunca ayrılmayarak dönüşte de evlerimize kadar bırakan canım arkadaşım sayesinde oldu.
Yurt dışında kullanırken daha rahat olduğum uygulama. Türkiye'de kullanırken daha dikkatli olunması gerekebilir.
izmir'de bu yaz tam olarak 5 kere kullandığım, kullanmadan önce, her seferinde, böbreğimle ne olur ne olmaz diyerek sarılıp, kucaklaştığım, çoğunda çok konuşmaktan para vermeyi unuttuğum, hepsinden de memnun kaldığım güzel bir uygulama.
Bir kaç kez biryerlere gitmek için kullanmaya teşebbüs ettiğim ve yazdığım arkadaşların geri dönmemeleriyle sonuçlanan, en sonuncusunda da kız arkadaşıma bi hesap açıp tekrar denediğimde bildirimlere boğulduğumuz uygulama.
Bu zamana kadar kimseden ücret almamışlar da bir tek benden mi alıyonuz lan para dediğim hede.
bir keresinde abinin biri aldı otostop çekerken yanında arkadaşı bla bladan almış ondan para alması değişik duyguydu
bir keresinde italya'da ingilizce bilmeyen birisine denkgeldik, tabi biz de italyanca bilmiyoruz. yarım yamalak portekizce anlaşmaya çalışırken en son 2 kişiden 1 kişi parası almıştı.
/ 10