bira içmek

/ 2
Özgürlük bira kapağının altında mı? Neden bira içince insan kendini özgür hisseder. Hani şu meşhur film vardı ya (bkz: esaretin bedeli) oradan aklımıza kazınmış ta olabilir.
hayatımda yaptığım ufak tefek sapıklıklar arasında değerlendirdiğim eylem.

için, içirin.
ben bira içince durduk yere kazık yemiş gibi hissediyorum. yanlış anlaşılmasın , biranın tadını severim ama fiyatından dolayı o sevdiğim tadı bıraktım. artık tekele girdiğimde en ucuz şarabı soruyorum. en ucuz şarabın yanına o leş gibi tadını yumuşatsın diye bi de gazoz alıp çıkıyorum.
ülkemizde pahalı olan şeylerden bir tanesidir. 3 bira yerine başka şeylerde alınabilir (bkz: köpek öldüren). ayrıca bira fazla tüketildiğinde tuvalete abone olabilirsiniz. son olarak önerim tuborg'tur adam gibidir.
Günlük önerilen limit
Erkekler için 2 bardak
Kadınlar İçin 1 bardak olan

Rakıdan daha sağlıklı olan
isteğe bağlı olarak diyetlere yazdığım yanında çerez ve arkadaş sohbeti olmazsa olmaz olan vazgeçilmez diyemediğim alkollu ve alkolsüz çeşitleri bulanan içecek

Dip:önerllenden kasıt alınması gereken değil alınıyorsa eğer geçilmemesi gereken
Gereksiz siskinlik sebebidir. illa icecekseniz buğday birası icin. maddi kaygilarsa mesele, olayi matematige vurun a dostlar. bira icen kisi bir birayla durmaz. kafadan 2 tane icer. hele iki kisiyse minimum 4 tane icilir. tane hesabiyla en uygun fiyatli ickidir lakin 4 kisilik bir bulusmada ortalama 5 bira parasina gayet lezzetli bir sarap alinip 4 kisi super keyifli bir aksam gecirebilir. dusunulesi eylem.
böbrekleri çalıştırmak için yapılan bir eylem olarak görülebilir. bira içen kişilerde böbrek taşı oluşmadığı söylenir.
Bira benim için alkollü içecek olmasından ziyade meyve suyu gibi bir şey olduğundan içimini sevdiğim biraları tercih ediyorum.
/ 2