besim tibuk

Türk siyasi tarihinin en radikal karakterlerinden birisiydi. Adamın fikirleri bugün yavaş yavaş anlaşılıyor. Yani Türk siyasetine bi 30 sene kadar önce girdi, anlaşılmadı ve seçilemedi. TRT'de yaptığı seçim konuşmasında, 'seçilirsem ilk işim bu TRT'yi kapatmak olacak' dediği konuşma efsanedir. Kültür politikanız ne olacak sorusuna; ' kültür politikamız yok, devlet milletin kültürüne karışmaz' diye verdiği cevap da hafızılarda yer etmiştir. Seçimi kaybederseniz ne yapacaksınız sorusuna ise, 'seçilmezsem ben değil millet kaybeder' diyecek kadar da özgüvenlidir. Liberal, özgür ve vergisiz devleti savunur. Aktif siyaseti bırakmış ve Kıbrıs'a yerleşmiştir.
Komün sistemi seven biri olarak diyorum besim tibuk adamın dibidir şuan sultan of way yerine o olsaydı bu ülkenin her karışı en güzel interrail kampına dönerdi
Yeşil özgürlükçü güzel temiz dostane bir türkiye...
Türkiye’yi liberal demokrat anlayışla tanıştıran liberal demokrat parti kurucusudur.Sözleri, konuşmaları bu ülkenin anlamadığı, ülkenin en az 30 yıl ilerisinde olan Türk siyasetçi, babayiğittir.Yıllar önce Trt’de yaptığı seçim propagandası konuşmasında “bakın burayı da satacağız, TRT’yi de satacağız” cümlesi Türk siyasi tarihinin en büyük trolleri arasına girmiştir.